X


Binance CFTC Tarafından İnceleme Altına Alındı!

CFTC, kripto para borsası Binance'i incelemeye aldı.
17:20
12 Mart 2021

12 Mart’ta paylaşılan bir Bloomberg raporuna göre, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’i inceleme altına aldı.

Binance İnceleme Altında

Yapılan açıklamalara göre düzenleyici kuruluş, ABD vatandaşlarının borsada türev ürün işlemlerini yapıp yapamayacağını öğrenmek istiyor.

Öte yandan Binance CEO’su Changpeng Zhao ise Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada Bloomberg raporunun “FUD” olduğunu iddia etti ve “FUD olmadan bir boğa piyasası olmaz. FUD’u yoksayın, BUIDLing’e devam edin.” sözlerini kullandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ayrıca Binance, mevzuata uygunluğu çok ciddiye aldıklarını dile getirerek, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle çalışırken işbirliğine dayalı bir yaklaşım benimsediklerini ve uyum yükümlülüklerine çok önem verdiklerini ifade etti.

Sonuç Ne Olacak?

Şu an için inceleme süreci devam ediyor ve incelemenin herhangi bir yaptırımla sonuçlanıp sonuçlanmayacağı belli değil. Dolayısıyla şu an için net bir durum bulunmuyor.

CFTC daha önce de benzer bir şekilde BitMEX’i incelemeye almış ve Ekim 2020’de BitMEX kurucuları kayıtsız  işlemler yapmakla suçlanmıştı.

Bunlara ek olarak Binance’in kripto para birimi inceleme ile ilgili haberlere anında tepki verdi ve Binance Coin’in (BNB) fiyatı yüzde 16’nın üzerinde düştü.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 261 dolar bandında işlem gören BNB’nin fiyat hareketinin yapılacak açıklamalara bağlı olduğu düşünülüyor. Ayrıca bu noktada BNB ile birlikte tüm piyasada negatif yönlü bir hareket olduğunu belirtmek gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar