reklamı kapat

Binance’den 29 Ülkeye Erişim Engeli!

Binance DEX, 29 ülkedeki IP adreslerinden erişimi engelleyecek.
15:00
3 Haziran 2019

Dünyanın en büyük ‘merkezi’ kripto para borsalarından birisi olan Binance, geçtiğimiz aylarda kendi merkeziyetsiz kripto para borsası olan Binance DEX‘i piyasaya sürmüş ve aktif olarak alım satım hizmeti vermeye başlamıştı. Binance DEX hakkında detaylı bilgiyi buradaki haberimizden öğrenebilirsiniz.

Binance DEX’e Erişim Engeli

Binance DEX uzun süredir devam eden geliştirme süreci ile kesinlikle büyük bir beklenti oluşturdu ancak görünüşe göre bazı ülkelerdeki vatandaşlar bu platformdan yararlanma hakkına sahip olamayacak. Platform geçtiğimiz günlerde kısıtlı ülkeler listesinde yer alan kullanıcılarını gerek mail, gerekse de site üzerindeki bildirimler ile uyarmaya başladı.

Binance DEX’e erişemeyecek ülkeler ise sırasıyla ABD, Arnavutluk, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Burma, Orta Afrika Cumhuriyeti, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, Fildişi Sahili, Ukrayna’nın Kırım Bölgesi, Hırvatistan, Küba, İran, Irak, Kosovo Cumhuriyeti, Lübnan, Liberya, Libya, Makedonya, Moldova, Sırbistan, Somali, Sudan, Güney Sudan, Suriye, Venezuela, Yemen ve Zimbabve olarak açıklandı.

Binance DEX 1 Temmuz itibariyle söz konusu ülkelerdeki hizmetini kalıcı olarak durduracak.

Karar Tepki Topladı

Binance DEX şu an için Binance Coin (BNB) kripto para birimi ile eşleştirilmiş dokuz kripto para birimi alım satım çiftine sahip. Ancak ne yazık ki borsa birçok kişi tarafından sert eleştiriler aldı ve bunun gerçek bir merkeziyetsiz kripto para borsası olmadığı, bunun yerine sadece BNB’nin fiyatını arttırmak için uydurulmuş ”sahte bir DEX” olduğu öne sürüldü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun