reklamı kapat

Binance’de Adeta Katliam Yaşandı!

Binance üzerinde tek bir pozisyonda 2 milyon dolarlık long pozisyon tasfiye oldu.
21:00
17 Şubat 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz günlerde çok sert bir düşüş yaşadı. Önde gelen bazı analistler bu düşüşün direkt olarak balinalar ve borsalar tarafından yapılan bir hareket olduğunu düşünüyorlar. Borsaların ve balinaların bunu yapmalarının olası sebebi ise, piyasayı frenleme ve long (yükselişe yönelik) pozisyon açanların sayısının çoğalması sebebiyle daha fazla para kazanmak olabilir.

Long Bitcoin Pozisyonları Eridi!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance bünyesinde de bugüne kadar görülen en yüksek miktardaki long pozisyon tasfiyelerinden birinini yaşanması, yukarıdaki teoriyi doğrular nitelikte.

Whalebot’un aktardığı bilgilere göre bugün Binance Futures bünyesinde 2 milyon dolar değerinde bir long pozisyon tasfiye oldu. Tabii ki 2 milyon dolarlık bir pozisyonun tasfiye olması piyasayı tek başına aşağıya çekmeye yeterli olmasa da, durumun ne kadar ciddi olduğunun görülmesini sağlıyor. Geçtiğimiz aylarda yaşanan sert düşüşlerden birisinde de Binance üzerinde 108 milyon dolarlık long pozisyon likidasyonu yaşamış ve benzer tartışmalar yine artmıştı.

Kaldıraçlı işlemlerde görülen likidasyon, temel olarak ilgili yatırımcının bütün varlığını kaybettiği anlamına geliyor. Bitcoin’in fiyatındaki değişiklikler spot piyasadaki kişileri bu kadar etkilemese de, kaldıraçlı işlemler için benzer bir konu söz konusu değil.

Piyasada böylesine sert düşüşler olması ve long pozisyonların likidasyonu, düşüşün daha bir süre daha devam edebileceğini gösteriyor. Tabii ki piyasa şu an manipülasyona oldukça açık ve her an beklenmeyen bir düşüş gibi yükseliş görmek de mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun
ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.