Binance Yeni Sıralamada Top 10 Listesine Giremedi!

Özet

  • Binance CryptoCompare'in sıralamasında geriye düştü.
09:00
20 Kasım 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Londra merkezli kripto para veri sağlayıcısı CryptoCompare, kripto para borsalarına özel yayınladığı listesini yeniledi ve dünyanın önde gelen kripto para borsalarından olan Binance’i top 10 borsa listesinden çıkardı. Daha önce ticari hacme göre en büyük ikinci kripto para borsası konumunda olan Binance, CryptoCompare tarafından yapılan basın açıklamasına göre hacim toplama yönteminin değişmesinden dolayı böyle bir gerileme yaşadı.

Binance Sırasını Kaybetti

CryptoCompare’in yeni listesinde top 10’a yükselmiş kripto para borsaları ise sırasıyla Gemini, itBit, Coinbase, Kraken, Bitstamp, Liquid, OKEx, Poloniex, Bitflyer ve Bitfinex olarak gözükmekte.

CryptoCompare’in ilk listesi 2019 yılının Haziran ayında yayınlanmış ve spot hacme göre 100 en büyük kripto para borsasını listelemeyi hedeflemişti. CryptoCompare CEO’su ve kurucusu Charles Hayter konu hakkında yaptığı açıklamada Binance’in böylesine bir düşüş yaşamasının başka bir önemli nedeninin de Mayıs ayında yaşanan hacklenme olduğunu belirtti.

Binance’in yeni listede 12. sırada olduğuna değinen kurucu ortak, şunları ifade etti:

”Bizim yeni sıralamamız yakın zamanda yaşanan hacklenme durumları için güvenlik açısından borsaları cezalandırmakta ve puanlarını düşürmekte. Binance de yakın zamanda hacklendiği için bu durum güvenlik kategorisinde gözüküyor.”

Binance 7 Mayıs tarihinde ciddi bir güvenlik açığı yaşamış ve hackerlar toplamda 7.000 Bitcoin çalarak o tarihlerde 42 milyon dolara eşdeğer bir kazanç elde etmişti. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI