X


Binance.US CEO’sundan İddialı Bitcoin (BTC) Tahmini!

Binance.US’in CEO’su 2022’de BTC’nin en az 100.000 dolar olmasını bekliyor.
09:18
4 Ocak 2021

Bitcoin’in (BTC) boğa koşusu başladığından bu yana pek çok önemli isim lider kripto para biriminin önümüzdeki aylarda ve yıllarda hangi seviyelere ulaşabileceği ile ilgili tahminlerde bulunuyor. Bu tahminlerden biri de dünyanın en büyük kripto para platformları arasında yer alan Binance’in Amerika kolu olan Binance.US’in CEO’sundan geldi.

Bitcoin Fiyat Hedefi: 100.000 $

Binance.US’in CEO’su Catherine Coley’e göre mevcut BTC boğa koşusu lider kripto paranın fiyatını 100.000 dolara kadar çıkarma gücüne sahip. Coley’in geçtiğimiz gün yaptığı açıklamalara göre Bitcoin’in 1 aydan kısa sürede 19.000 dolardan 34.000 dolara yükselmesinin arkasında kurumsal yatırımcılar olabilir.

Bunun yanı sıra Coley 2017 yılındaki ralli ile günümüzdeki ralliyi de kıyasladı. Coley;’nin açıklamalarına göre Bitcoin madencilik ödülü yarılanması 2016 yılında gerçekleşti ve bir boğa koşusunun başlaması için yarılanmanın üzerinden 1 yıldan fazla zaman geçmesi gerekti. Ancak günümüzdeki boğa koşusu 2017 yılındakinin hızlandırılmış versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu görünümü değerlendiren Coley, 50.000 doların oldukça mantıklı olduğunu ifade ediyor. Ancak Coley’e göre Bitcoin fiyatı için önümüzdeki aylarda 50.000 dolar düşük bir seviye olarak kalacak ve fiyat 2021’in sonunda 75.000 dolara, 2022 yılında ise 100.000 dolara kadar yükselecek.

Bir Başka Hedef: 1.000.000 $

Binance.US CEO’su önümüzdeki yıl için yükseliş tahmininde bulunma konusunda yalnız değil. Kraken’in büyüme lideri Dan Held, geçen yıldan beri Bitcoin’in 2021’de bir “süper döngüye” girebileceğini ve sonunda fiyatın 1.000.000 dolara çıkabileceğini dile getiriyor. Geçen hafta YouTube kanalında yayınlanan bir videoda Held, Bitcoin fiyatının kripto varlığının artan benimsenmesine bağlı olarak “100 kat artıştan” çok daha fazla hareket edeceğini iddia etmişti.

Bitcoin Financial Times’ta

Bunlara ek olarak mevcut boğa koşusu, büyük haber kaynaklarının da dikkatini çekti. Bitcoin, 4 Ocak’ta İngiltere merkezli uluslararası iş gazetesi Financial Times’ın ön sayfasında kendisine yer buldu.

Bitcoin’in Financial Times’ın ön sayfasında kendisine yer bulmuş olması kripto para ekosisteminden birçok ismin de ilgisini çekti. örneğin; piyasanın popüler isimlerinden Anthony Pompliano Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile “Bitcoin tüm dünyanın görebileceği ön sayfada” sözlerini kullandı.

Aslında Financial Times’ın 2013 yılında Bitcoin’i bir balon olarak nitelendirdiği göz önünde bulundurulduğunda Bitcoin’in 7 yıl içinde sergilediği başarı daha net anlaşılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar