X


Altcoin Boğası Resmen Başladı mı? Beklenen Sinyal Geldi!

Justin Sun sinyali verdi!
09:44
4 Ocak 2021

Kripto para piyasası 2017 yılındaki boğayı aratmayan bir döneme girmiş gibi gözüküyor. Bitcoin (BTC) fiyatının 35.000 dolara kadar çıkıp bunun devamında hafif bir düzeltme yaşaması, beklenen altcoin rallisini getirdi. Toplam piyasa değerine en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum son 7 gün içerisinde %60 yükseliş kaydetti ve hala yerinde durmuyor.

XRP Bile Yükselişe Geçti

Top 10 içerisindeki kripto paralara ve bunların fiyat performanslarına bakıldığında oldukça “yeşil” bir tablo ortaya çıkıyor. Dava haberleriyle düşüşe geçen XRP fiyatının bile yeniden yükselişe geçmesi ve son 24 saat içerisinde %7 artış kaydetmesi, altcoin rallisinin işaretlerinden birisi.

Ethereum‘un yanı sıra Litecoin son 24 saat içerisinde %21, Polkadot son 24 saat içerisinde %12 yükseliş elde ederken hemen arkasındaki Bitcoin Cash %21, Cardano %34, Binance Coin %11,4 ve Chainlink %26 yükseliş yakaladı. Neredeyse top 10 içerisindeki bütün altcoinler son 1 saat, son 24 saat ve son 7 günlük grafikte inanılmaz yükselişler kaydetti.

Justin Sun Sinyali Verdi

Altcoin rallisinin başladığına işaret eden sinyal ise sektörün “ünlü” ismi Justin Sun’dan geldi. Justin Sun, sabah saatlerinde paylaştığı gönderisinde “hazır mıyız?” ifadesini kullanarak TRX yatırımcılarına seslendi. “Duyurunun duyurusunu yapan” kişi olarak da bilinen Justin Sun, bu açıklaması ile yeni bir duyuru yapacağını göstermiş oldu.

Kripto para piyasası ne zaman hareketlense Justin Sun’ın benzer duyurular yaptığı biliniyor. 2017 yılındaki boğa sezonunda da Justin Sun kripto para ekosisteminin “önemli” isimlerinden birisi olmuştu. Toplam piyasa değerine göre en büyük 18. kripto para birimi Tron ise son 24 saat içerisinde %18 artış kaydetti.

TRX Top 10’a Girebilecek mi?

Geçtiğimiz yıllarda top 10 içerisine bile girecek kadar yükselen TRX’in şimdiki performansı ise oldukça kötü. Justin Sun’ın neredeyse her altcoinin rekor tazelediği böyle bir dönemde devamlı olarak duyuru yapacağı ve müjde vereceği tahmin ediliyor. Tron fiyatının ise yeniden top 10 içerisine girebilecek kadar artıp artamayacağını zaman gösterecek.

TRX bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2,295 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip ve top 10 içerisine girmesi için bunu yaklaşık %300 arttırması gerekiyor. Top 10 içerisindeki ilk rakip 6 milyar doların üzerinde toplam piyasa değerine sahip Chainlink. LINK fiyatının son 24 saat içerisinde %28 artması ise Justin Sun’ın işlerini zorlaştırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar