X


Ripple (XRP) İşleri Tersine Çevirecek mi? XRP Fiyatı Yeniden Yükselişe Geçti!

XRP fiyatı yeniden hareketlendi!
10:13
4 Ocak 2021
xrp fiyatı

XRP, üst üste gelen kötü haberlerin devamında sonunda yeniden yükselişe geçti. Toplam piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi son 24 saat içerisinde %15 artış elde ederek 7 günlük kötü performansını dengeledi. XRP’nin son 1 saat içerisinde %10 artış elde etmesi ise olağanüstü bir şeylerin yaşandığını gösteriyor. XRP bu yükselişi ile saatler öncesinde beşinci sıradayken yeniden dördüncü sıraya yükseldi ve LTC’yi geride bıraktı.

XRP Fiyatı Eski Yerini Geri Aldı

XRP/USD işlem çifti 24 saatlik hacim konusunda 5 milyar dolar seviyesinin üzerine çıktı. Hala 60 milyar dolarlık ticari hacme sahip olan Ethereum’un çok gerisinde olan XRP, yine de uzun süredir devam eden düşüş trendini bozarak olumlu bir sinyal verdi.

XRP fiyatının arkasındaki yükselişin birçok sebebi bulunuyor. XRP ekosisteminin önde gelen isimlerinden Mr. B XRP isimli Twitter kullanıcısı, Beyaz Saray’a yönelik başlatılan imza kampanyasında 9.000 imzaya ulaşıldığını belirtti. Ripple yatırımcılarının 10.000 imza hedefine ise çok az bir süre kaldığı görülüyor.

XRP Yorumları ve Videoları Çok İzleniyor

Ünlü yatırımcı buna ek olarak XRP yatırımcısı olan YouTuberların 2 Ocak tarihinde 35.000 izlenme aldığını belirtti. Bu da kripto para odaklı videolar ve YouTube yayınları arasında XRP’nin başa oynadığını gösteriyor. Buna ek olarak teknik açıdan bakıldığında da XRP için dip noktanın görülmüş olma ihtimali var.

Analist Saif Alzahrani konu hakkında yayınladığı gönderisinde 0,17 doların dip olduğunu ve buradan yükselişin geleceğini vurguladı. Analiste göre ilk hedef 0,33 dolar, bunun devamında yeniden 0,22 dolar test edilecek. Gerçekten de XRP fiyatı geçtiğimiz haftalarda bu seviyeleri test etti.

XRP İçin Hedef: 1,60 Dolar

Alzahrani, bunun devamında ise 1,60 dolara kadar inanılmaz bir yükseliş olacağını düşünüyor. Analistin bu tweetinin altına gelen yorumlardan bazıları “dip çok daha aşağıda” ve ” düşüş devam edecek” şeklinde olsa da XRP fiyatının son 1 saatteki hareketliliği tam tersine işaret ediyor.

Image

XRP fiyatı için önümüzdeki ilk direnç noktası ise 0,28 dolar olarak biliniyor. XRP eğer 0,28 dolar direncini kırmayı başarırsa bunun devamında 0,31 dolar, son olarak da 0,37 dolar seviyeleri test edilebilir. XRP yatırımcılarının bu sene heveslerinin kursaklarında kalmasına neden olan asıl direnç ise 0,77 dolar olarak biliniyor ve nihai hedef burası olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar