reklamı kapat

Binance.US CEO’su Açıkladı: “Kriptolar Pandemiden Koruyabilir”

Binance.US CEO’suna göre kripto para birimleri hafife alınıyor.
18:18
22 Eylül 2020

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para işlem platformu olan Binance’in Amerika kolu Binance.US’in CEO’su Catherine Coley yaptığı son açıklamalarda, işletmelerin kripto para birimlerini benimsemesi durumunda ileride ekonomik açıdan “pandemilere karşı daha korunaklı” hale geleceklerini dile getirdi.

Kripto Paralar ve Pandemi

Bloomberg’in Odd Lots podcast’inde Joe Weisenthal ve Tracy Alloway ile 21 Eylül’de yapılan bir röportajda Coley’in açıklamalarına göre kripto para birimleri, yatırımcıların e-ticaret işlemlerine girmelerini, yeni iş kolları kurmalarını ve müşterilerine spekülasyonların ötesinde yeni kullanım yolları sunmalarını sağlayabilir. Coley konuyla ilgili açıklamalarında, “Önümüzdeki beş yıl içinde bir şirket kuruyorsanız ve dijital varlıkları bir bileşen olarak görmüyorsanız bu bir cahillik örneğidir.” ifadelerini kullandı ve şu an yaşanan benimsenmenin salgın kaynaklı bir benimsenme olduğunu ve ileride işletmelerin salgına dayanıklı hale gelmesini sağlayacağını ifade etti.

Öte yandan Coley’e göre kripto para birimleri finans sektörünün çok ötesinde bir gelişme. Kripto paralar sayesinde pandemi gerekliliklerini yerine getirebildiğini ve “evde kal” kurallarına uyum sağlayabildiğini belirten CEO, insanların kripto paraları hafife aldığını düşündüğünü dile getirdi.

Coley’nin bakış açısı ile bakıldığında gerçekten kripto para birimlerinin pandemiden bir nevi koruma yeteneği olduğu düşünülebilir. Çünkü kripto para kullanırken hiçbir şekilde ikinci taraflarla temasa geçmenize gerek kalmıyor. Tüm işlemler online olarak yapılabiliyor ve nakit ya da kredi kartı gibi fiziksel araçlar kullanılmadan günlük ihtiyaçlar karşılanabiliyor.

Yani kripto paralar pandeminin en büyük önlemlerinden olan temassızlığı zaten sağlıyor.

Binance.US

Bunların yanı sıra Coley, 2019’dan beri Binance.US‘in CEO’su olarak görev yapıyor. Geçen ay, borsa operasyonlarını Florida, Alabama ve Georgia’ya genişletmek için düzenleyici engellerin ortadan kalktığı duyuruldu. Yeni mevzuat, Binance‘in 2021 yılına kadar ABD’deki tüm yatırımcılara kapılarını açmasını mümkün kılabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.