X


Binance, Tezos İçin Staking Hizmetini Duyurdu!

Binance Tezos için staking hizmetini duyurdu.
09:00
4 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Günlük ticari hacme göre dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası Binance, 3 Aralık tarihinde yaptığı bir duyuru ile Tezos (XTZ) için olan staking hizmetini açıkladı.

Binance kullanıcıları 4 Aralık tarihinden itibaren borsada tuttukları XTZ miktarına göre belirli ödüller alacaklar ve bunu yaparken günlük alım satım işlemlerini de sürdürebilecekler. Günlük çekilecek bakiye fotoğrafları ile verilecek ödüller belirlenecek ve bunlar aylık olarak dağtıılacak. Dağıtım işleminin her ayın 20’sinde yapılması planlanıyor.

Binance konu hakkında yaptığı açıklamada kullanıcıların buna dahil olabilmek için en az 1 XTZ tutması gerektiğini ifade etti. Tezos bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 1,27 dolarlık birim fiyata sahip. Binance CEO’su Changpeng Zhao konu hakkında Eylül ayında yaptığı bir açıklamada staking hizmetini getirebileceklerini ifade etmişti.

Tezos’a Olan İlgi Artıyor

Aslında Tezos staking hizmeti veren tek borsa Binance değil ve bundan önce ABD merkezli dev platform Coinbase de bu hizmeti vermeye başlamıştı. Coinbase ilk olarak depolama birimi Coinbase Custody içerisinde, daha sonra da uluslararası platformunda staking hizmeti vermeye başlamış ve XTZ bu haber ile uçuşa geçmişti.

İlk yıllarında oldukça sarsıntılı bir dönemden geçen ve piyasaya çıkışı geciken Tezos özellikle borsaların verdiği staking hizmeti ile ciddi anlamda kullanıma ulaşabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar