reklamı kapat

Binance Sert İddialar İle Karşı Karşıya: Yasaları Mı Çiğnedi?

Binance'in Çin içerisinde alım satım hizmeti sunduğu ve yasaları çiğnediği iddia edildi.
21:43
10 Haziran 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Çin artık neredeyse bütün ülkelere hizmet veriyor olsa da ilk olarak piyasaya giriş yaptığı Çin içerisinde hala hizmet vermesi yasak. Çin içerisindeki yerel borsaların kripto para alım satım hizmeti sunmasının yasak olduğu biliniyor ve Binance kendi iddiasına göre Çin içerisinde bir merkeze veya ofise de sahip değil.

Buna rağmen Çin merkezli haber kaynağı CNR tarafından aktarılan bilgilere göre Binance hem bu yasağa hem de Çin içerisinde herhangi bir ofise sahip olmadığını iddia etmesine rağmen yasağı çiğneyip kullanıcılara kripto para alım satım hizmeti sunmuş olabilir.

Binance, Çin’e Geri Mi Döndü?

CNR’ın aktardığı bilgilere göre Binance CEO’su Changpeng Zhao kendi Weibo sayfasında “Binancezh.com” isimli bir internet sitesinin reklamını yaptı. Çin 2017 yılında ülkedeki yasakların artmasından sonra Çin’den kaçmayı tercih etse de yeni gelişmeler ışığında geri dönmeyi tercih etmiş olabilir.

8BTC isimli haber kaynağının aktardığı bilgilere göre ise sitenin sonundaki “zh” ifadesi Mandarin dilinde “zhongwen” yani “Çinli” veya “Çin’e özel” anlamına gelmekte. Sitede kullanıcıların birçok dil seçmesi mümkün olsa da bunun ilk olarak Çin versiyonuna yönlendirme yaptığı görülüyor. Bu da Binance‘in gerçekten Çinli yatırımcılara geri dönmeyi hedeflediği iddialarını güçlendirmekte.

Çin’in kripto para yatırımcılarının hesaplarını dondurduğu haberinin hemen arkasından böyle bir gelişmenin duyulması, kesinlikle Binance için iyi olmayacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.