X

Binance Marjin İşlemlerden AUD, EUR ve GBP İşlem Çiftleri Kaldırılıyor!

Binance’in resmi olarak yaptığı açıklamalara göre, Avustralya Doları, Euro ve İngiliz Sterlini işlem çiftleri marjin işlemlerden kaldırılıyor.
12:30
26 Temmuz 2021

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda yer alan Binance, marjin işlemler ile ilgili yeni adımlar atıyor. Yapılan açıklamalara göre bazı geleneksel para birimi işlem çiftleri platformdan kaldırılıyor.

Marjin İşlemlerden Kaldırılan İşlem Çiftleri

Binance’in resmi olarak yaptığı açıklamalara göre, Avustralya Doları (AUD), Euro ve İngiliz Sterlini (GBP) işlem çiftleri marjin işlemlerden kaldırılıyor. Yapılan açıklamalara göre 10 Ağustos 2021 itibari ile AUD, EUR ve GBP marjin işlem çiftleri askıya alınacak. 12 Ağustos 2021 itibari ile de otomatik ödemeler yapılacak, tüm emirler iptal edilecek ve işlem çiftleri tamamen delist edilecek.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Binance’in neden bahsi geçen işlem çiftlerini delist ettiği ile ilgili şu an için bir açıklama bulunmuyor. Borsa yaptığı paylaşımda işlem çiftlerinin delist edileceğinden ve sürecin nasıl işleyeceğinden bahsediyor.

Marjin İşlemlerin Riski

Buna ek olarak yapılan açıklamalarda marjin işlemlerin risklerine de değiniliyor. Yapılan açıklamalara göre marj işlemleri, önemli bir risk ve hem önemli kar hem de zarar olasılığı taşıyor.

Borsa yaptığı açıklamalarda, “Geçmiş kazançlar gelecekteki getirilerin göstergesi değildir. Aşırı fiyat hareketi durumunda marj bakiyenizin tamamı tasfiye edilebilir. Buradaki bilgiler Binance’in finansal veya yatırım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Tüm yatırım stratejileri, kendi takdirinizde ve kendi sorumluluğunuzdadır. Binance, Marj kullanımınızdan doğabilecek herhangi bir kayıptan size karşı sorumlu olmayacaktır.” sözleri kullanılıyor.

Binance, bugün yaptığı başka bir açıklama ile vadeli işlemlerdeki kaldıraç oranlarını da 20 kata kadar düşürdüğünü kamuoyu ile paylaştı. Yapılan açıklamalara göre son 1 haftadır kaldıraç oranları yeni kullanıcılar için maksimum 20 kata çıkabiliyor ve mevcut kullanıcılar için de önümüzdeki günlerde kaldıraç oranları düşürülecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar