reklamı kapat

Binance Hacker’ından 4863 Bitcoin’lik Hamle!

Binance kripto para borsasından çalınan Bitcoin'ler (BTC) aklanmaya başladı.
10:00
10 Ağustos 2019

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan ve yakın bir zamana kadar hacklenmeme unvanını da koruyan Binance ne yazık ki bu unvanını kaybetti ve binlerce Bitcoin (BTC) hacker veya hacker’ların eline geçti. Yeni elde edilen bilgilere göre ise saldırının arkasındaki kişiler bir karıştırma servisini kullanarak ellerindeki BTC’leri aklamaya başladı.

Lüksemburg merkezli kripto para sermaye akışı araştırma ekibi olan Clain.io, yeni yaptığı bir açıklamada çalınan 7.074 koin’in karıştırma hizmeti Chipmixer ile aklandığını dile getirdi. Clain’in iddiasına göre en az 4.836 Bitcoin 12 Haziran tarihinden beri aklandı.

Binance’nin Bitcoin’leri Aklanıyor

Söz konusu karıştırma servisi aslında belirli bir ücret karşılığında bir sürü kripto para işlemini birbirine karıştırarak bunları olabildiğince izlenemez hale getiriyor ve hacker’ların istedikleri borsada bunları itibari paraya çevirmelerine yardımcı oluyor. Clain’in iddiasına göre Chipmixer son dönemlerde fonlarla adeta dolup taşdı ve hacker’lar ellerindeki bütün BTC’leri 12 Haziran tarihinden beri platforma yığmakta.

Şirket konu hakkında yaptığı açıklamada bu derece büyük miktarda Bitcoin’i aklamanın neredeyse imkansız olmasından dolayı saldırganların sıradaki hamlesini tahmin etmeni oldukça kolay olduğunu ve bu sayede hacker’ın ilk havuz adresini tespit de edebildiklerini vurguladı. Chipmixer’in hiçbir zaman bu derece büyük hacimli işlem yapmamış olması da bunun hacker’lar ile ilgili olduğunu gözler önüne sermekte.

Binance son günlerde de bir veri sızıntısı ile anıldı ancak bu durum Binance Coin‘i (BNB) aşağıya çekmeye yetmedi. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.