reklamı kapat

Binance Güncellemeye Gidiyor: Hangi Sorunlar Çözülecek?

Binance’in yeni hard fork güncellemesi hangi sorunlara çözüm getirecek?
08:19
24 Ağustos 2020

Yapılan son açıklamalara göre Binance ve topluluğu tarafından geliştirilen bir Blockchain yazılım sistemi olan Binance Chain mainnet’in 28 Ağustos’da Türkiye saatiyle 09:00’da hard fork güncellemesi yapması planlanıyor.

Binance Chain Mainnet Hard Forku

23 Ağustos’ta hem Binance platformu hem Twitter üzerinden yapılan açıklamalara göre, ana ağdaki tam düğüm dağıtıcılarının hard fork tarihine kadar yazılım sürümlerini v0.8.0’a geçirmeleri bekleniyor.

Yapılan açıklamalara göre bu değişikliğin BNB token sahipleri ve Binance DEX kullanıcıları üzerinde hiçbir etkisi olmayacak. Bununla birlikte Binance Chain’in tam node operatörlerinin bağlantının kesilmesini önlemek için ana sitedeki hard fork güncelleme talimatlarını takip etmeleri gerekiyor.

Bunların yanında evrim teorisyeni Charles Darwin’in adının verildiği güncellemenin, Binance Smart Chain için BNB stake işlemi, zincirler arası transfer, zincir içi yönetişim prosedürü gibi bir dizi yeni iş mantığı ile ilgili sorunları çözmesi bekleniyor. Binance Chain cüzdan sağlayıcılarının ya da kullanıcılarının yeni stake işlemi ve zincirler arası işlemler gibi yeni modellere de dikkat etmesi gerekiyor.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre Binance Chain’in yeni sürümü, birkaç gün önce bildirilen dağıtılmış stake ödüllerinin hatasını da düzeltecek.

Öte yandan Binance Chain’in bu yıl Nisan ayında, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına izin vermek için akıllı sözleşmeli bir zincir başlattığı bildirildi. Akıllı Zincirin yeni token’ları blok ödülleri olarak yayınlamayacağı söylendi. Ödüller bunun yerine zincirin işlem ücretleri dahilinde olacak.

Binance Listelemeleri

Kripto para borsası Binance, platformunda listelediği kripto para birimlerine her geçen gün yenisini eklemeye devam ediyor. Binance platformuna eklenen neredeyse her kripto para birimi de listeleme haberinin ardından büyük bir artış yaşıyor.

Buna son bir örnek olarak IDEX’i gösterebiliriz. IDEX Binance listelemesinin ardından yaklaşık olarak %100 artış yaşadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.