reklamı kapat

Binance Coin’den Endişe Verici Düşüş! Toparlanma Mümkün Mü?

Binance Coin (BNB) altı ayın en düşük seviyesine geriledi.
15:00
25 Eylül 2019

Litecoin‘in (LTC) yüzde 200 seviyelerinde yükselişinin Ethereum (ETH) ve Bitcoin‘e (BTC) sıçramasından önce 2019 yılındaki ralliyi başlatan kripto para birimi Binance Coin (BNB) olmuştu.

Özellikle Binance Launchpad için Binance Coin alınmasını zorunlu kılan Changpeng Zhao, adeta BNB’yi baştan yarattı ve söz konusu kripto para 2019 yılında kendi tüm zamanların rekorunu kırmayı başaran top 10 içerisindeki tek altcoin oldu. Birçok yatırımcı Binance Coin ile başlayan yükselişin altcoin sezonunun başlangıcı olduğunu bile dile getirdi.

22 Haziran tarihinde 40 dolara kadar yaklaşan Binance Coin, daha sonrasında ilginç bir düşüş trendine giriş yaptı. Binance’nin ABD içerisindeki kullanıcılara hizmet veremeyeceğini açıklaması ise BNB’nin ciddi anlamda darbe almasına yol açtı. Platform resmi olarak açılsa ve Binance Coin’in söz konusu ABD merkezli borsada listeleneceği duyurulsa bile, BNB bu etkiden bir türlü kurtulamadı.

Binance Coin’den Tarihi Düşüş

Binance Coin dün bütün kripto para piyasasında hissedilen düşüş ile beraber 21 Marttan beri görülmeyen 13,80 dolar seviyesine kadar geriledi ve 6 ayın en düşük bandına girmiş oldu.

BNB/USDT Weekly Chart

Daha önceki yükseliş trendinde Bitcoin’den bağımsız olarak hareket ettiği görülen BNB, aslında dün itibariyle Bitcoin’in etkisi altına girdiğini göstermiş oldu ve bu da lider kripto para biriminin yükselmesi ile beraber BNB’nin de yeniden yükselebileceği anlamına gelmekte. Bitcoin ise bu yazının kaleme alındığı an itibariyle hala 9.000 dolar bandının altından işlem görüyor ve yükseliş yakın zamanda zor gözükmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun