reklamı kapat

Binance Chain Güncellemesini Tamamladı

Binance’in Blockchain’indeki güncellemeler tamamlandı...
11:00
16 Temmuz 2019

Cointelegraph’ın haberine göre kripto para borsası Binance’in Blockchain’i olan Binance Chain, ana ağının güncelleme işlemini tamamladı. Bu son güncellemeye, daha önce Binance’in açıkladığı gibi, Galileo v.0.6.0 adı veriliyor.

Galileo İle Gelen Değişiklikler

Yapılan açıklamalara göre Galileo’da dört ana değişiklik yapıldı: Eşleşen motor “Taker” ve “Maker” eşleştirme mantığı ile revize edildi, Binance’in merkezsiz borsası Binance DEX’de yer alan işlem çiftleri silinebilir, Binance Chain token’ları artık zaman kilitli ve devlet senkronizasyon seçenekleri geliştirildi.

Binance’in yaptığı açıklamalarda Binance DEX için, onaylayıcıların artık düşük kullanım hacimleri gibi nedenlerden dolayı işlem çiftlerini oylamaya sunabileceği belirtiliyor. Bu sayede de genel likiditenin iyileşebileceği ifade ediliyor.

Zaman Kilitli Token

Öte yandan zaman kilitli token’lar ise kripto varlıklarını listelemek isteyen bir takım projeler tarafından özellikle istenen yeni bir özellik.

Galileo’da yer alan zaman kilitli token’lar kuruculardan taahhüt almayı güvence altına almak için ya da teminat için kullanılabilir. Yapılan açıklamalarda konuyla ilgili şu ifadeler kullanılıyor:

Bazı iş planları belirli miktar token’ları önceden tanımlanmış bir süre boyunca kilitlemeye karar veriyor ve sadece gelecekteki programlar için el konulmuş oluyor. Örneğin, bazı projeler kurucu ekibin taahhüt ettiği şekilde verilen token’ların bir kısmını tahsis edebilir. Bazı işletme senaryolarında ise bazı token’ları değer için teminat olarak kilitlemeniz gerekir.

Galileo’nun tam metnine göre, yapılan bu güncelleme aynı zamanda en son ağ sürümünün de bir parçası. Bu da Galileo’nun bu son güncelleme için yetkililerin en az üçte ikisinden onay aldığını gösteriyor.

Bunu yanında Binance, 11 Temmuz’da yaptığı açıklamalarla Binance 2.0’ı piyasaya sürdüğünü duyurmuştu. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun