X


Binance CEO’sunun ‘Çılgın’ Tahmini

Binance CEO’su Changpeng Zhao kripto para kullanımı hakkında çılgın bir tahmin yaptı.
08:00
1 Mayıs 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Binance CEO’su Changpeng Zhao kripto para kullanımının internet kullanımını geçeceğini düşünüyor. Zhao’nun tweet’i şu şekilde:

Birkaç yıl içinde bugünkü internet kullanıcısından daha fazla kripto kullanıcısı olacak.

Kripto: İnternetten Büyük

Güncel tahminler dünya nüfusunun %58’inin internete erişimi olduğuna işaret ediyor. Bu rakam 4,4 milyar kişiye tekabül ediyor. Çin, Hindistan ve ABD bu alanda başı çekiyor.

Kripto paralarda kesin rakamlara ulaşmak zor olsa da dünyada 139 milyon kişinin kripto para kullandığı tahmin ediliyor. 2017’den beri kripto para kullanımı 7 kat arttı, yani kripto para benimsenmesi hızlı bir şekilde artıyor.

Öte yandan Zhao’nun 4,4 milyarlık “kripto internetten büyük olacak” tahmininin gerçek olması için benimsenmenin %3.065 artması gerek. Yine de Zhao’nun çılgın tahminine kripto para sektöründe birçok kişi katılıyor. “Pomp” lakaplı Morgan Creek kurucu ortağı Anthony Pompliano da bunlardan birisi. Pomp Zhao’nun tweet’ine “kesinlikle doğru” yorumunu yaptı.

Uydularla Bitcoin Erişimi

Changpeng Zhao bu tahminiyle belki de internete erişimi olmayan toplulukların Bitcoin ve kripto parayla tanışma ihtimaline işaret ediyor olabilir. Bu konuda çalışmalar yapan kripto para şirketi Blockstream, Bitcoin Blockchain’ini dünyadaki uzak lokasyonlara götürmek için uydulardan yararlanıyor. Blockstream internete erişimi olmayanları kastederek şu açıklamayı yaptı:

Blockstream Satellite; uzaydaki uydu gruplarından eş zamanlı Bitcoin işlemlerini ve blokları yayınlayan dünyadaki ilk hizmettir. Bu hizmetle dünyanın her bir köşesinden tüm insanlar Bitcoin ağına erişebilecek. Şu anda elverişsizlik ve parasızlık sebebiyle internete bağlı olmayan yaklaşık 4 milyar insan da buna dahil.

Kaynak: CCN

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar