reklamı kapat

Binance, Bitcoin’in Yüzde 20 Düşüşü Hakkındaki Araştırmasını Yayınladı!

Binance Research, Bitcoin'in (BTC) düşüşünün arkasında Bakkt'ın olduğunu açıkladı.
17:00
1 Ekim 2019

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bundan bir hafta önce hiç beklenmeyen bir şekilde yüzde 20 düşüş yaşayarak 10.000 dolar seviyelerinde tutunurken bir anda kendisini 7.000 dolar bandında buldu.

Önde gelen kripto para borsalarından Binance’nin araştırma kolu Binance Research de aynı birçok kripto para yatırımcısı gibi bu düşüşü mercek altına aldı ve konu hakkında rapor hazırladı. Binance Research tarafından yayınlanan en güncel raporda, BTC’nin yüzde 20 düşüşünde en çok etkili olduğu belirtilen unsur ise Bakkt oldu.

Binance: Bakkt, Bitcoin’in Düşüşünde Etkili Oldu

Bakkt 23 Eylül tarihinde ilk fiziki teminatlı Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri ile uzunca bir süre devam eden beklentiyi sonlandırdı ve piyasaya giriş yaptı. Araştırmacılar ise Bitcoin konusunda verilen vaatlerin, 23 Eylül tarihinde karşılanamadığını ve bunun piyasa genelinde bir hayal kırıklığına yol açıp satış baskısına yol açtığını düşünmekte.

”Bakkt birçok kripto para gözlemcisi tarafından büyük kurumsal yatırımcıları kripto para ve dijital varlık piyasasına çekecek ek ana kanal olarak görülmüştü. CME’nin vadeli işlemlerinin de durgun bir başlangıç yapıp daha sonra hacimde yükselişe geçtiği göz önüne alınırsa, Bakkt gelecekte kesinlikle bunu başarabilir. Ancak kısa vadede bakacak olursak, Bakkt’ın hayal kırıklığına uğratıcı başlangıcı, kesinlikle güncel fiyat düşüşüne etki eden faktörlerden birisi oldu.”

Bakkt ilk gün kötü bir başlangıç yapsa da kesinlikle hafta bitimine doğru bunu toparladı. Bakkt’ın haftalık verilerini buradaki haberden inceleyebilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun