reklamı kapat

Binance Araştırmacıları BTC Fiyatı Raporu Yayımladı

Binance araştırmacılarına göre BTC ve kripto para piyasası taban seviyesine ulaştı.
14:00
14 Nisan 2019

Geçtiğimiz haftalarda yatırımcılar ve sektördeki firmalar Bitcoin’in (BTC) dip noktasına ulaştığını belirtiyordu. Binance araştırmacıları yeni hazırladıkları raporda bu görüşe katıldı, konu hakkında bir yazı yayımlandı.

BTC Dip Noktasında

“Kripto varlık Döngüsü İncelemesi” adını taşıyan rapor Binance araştırma kolu tarafından yayımlandı ve BTC’nin uzun süre etkili olacak taban fiyatına ulaştığı sonucuna varıldı.

Araştırmacılar ilk olarak Bitcon ve altcoin’ler arasındaki ilişkiyi inceledi. Özellikle Bitcoin ve altcoin’lerin birlikte hareket etmesine dikkat çekildi. Bitcoin’in 6 bin dolardan 3 bin dolara gerilemesinin ardından varlıklar arasındaki bağıntı hiç olmadığı kadar kuvvetlendi. Bunun sonucunda trend değişiminin doğabileceği ifade edildi.

İkincisi Binance araştırmacıları kurumsal ilginin geleneksel piyasalara kıyasla halen çok düşük olduğunu, Bitcoin fiyatının genellikle abartı ve duygulardan etkilenerek hareket ettiğinin altını çizdi. Olumlu yorumların artmasıyla yeniden UTXO sayısının yükselmesi balon oluşabilme ihtimalini güçlendiriyor.

Yine de Binance boğalardan yana dururken popüler BTC yorumcuları da BTC’nin olumlu sinyaller verdiğinden emin görünüyor. Örneğin Tom Lee BTC’nin 200 günlük ağırlıklı ortalamanın üzerinde kaldığı ve hacmin arttığı göz önünde bulundurulursa boğa sezonunun başladığını ifade etti. Madencilik masrafları ve kurumsal yatırıma bakarak Lee, Bitcoin için adil fiyatın 14 bin dolar olduğunu belirtti. Tabii ki piyasayı sadece buz dağının görünen kısmına bakarak yorumladı.

An itibariyle boğacılar ayıcılardan kalabalıklar. Bazı yatırımcılar bir çakılmanın daha yakın zamanda yaşanacağına inanıyor çünkü büyük çoğunluk dip noktasına ulaşıldığını düşünüyor. Bu görüş “yatırımcıların %90’ı kaybeder” vecizesine dayanıyor, kalabalığın aksine hareket etmek tamamen irrasyonel piyasalarda bazılarına göre kazanmanın en iyi yolu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.