reklamı kapat

Binance 5 Kripto Parayı Çıkarıyor

Binance 5 kripto parayı çıkaracağını açıkladı: CloakCoin, Modum, SALT, Substratum ve Wings.
15 Şubat 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance önümüzdeki günlerde 5 kripto parayı platformundan çıkaracak. Şanssız kripto paralar CloakCoin (CLOAK), Modum (MOD), SALT (SALT), Substratum (SUB) ve Wings (WINGS). Ethereumworldnews’ün haberine göre bu kripto paralarda 22 Şubat’ta UTC saatiyle 10.00’da bütün işlemler son bulacak.

Binance’in Çıkarma Sebepleri

Binance, platformunda işlem gören her dijital parayı aktif olarak değerlendiriyor. Borsanın kriterlerini karşılamayan kripto paralar kapı dışı ediliyor. Borsa, kullanıcılarının değişikliklere adapte olması için önceden uyarı yapıyor. Binance ekibi aşağıdaki kriterlerde sınıfta kalan kripto paraları platformdan çıkarıyor:

  • Ekibin projeye bağlılığı
  • Geliştirmelerin seviyesi ve kalitesi
  • Ağ ve akıllı sözleşme istikrarı
  • Halkla iletişim düzeyi
  • Borsanın periyodik ayrıntılı inceleme isteklerine verilen cevap
  • Etiş dışı/dolandırma amaçlı davranış
  • Sağlıklı ve sürdürülebilir bir kripto ekosistemine yapılan katkı

22 Şubat’ta otomatik olarak Binance’den kaldırılacak kripto paraların yatırımcıları, 22 Mayıs’a kadar bu kripto paralardaki fonlarını Binance’ten çekebilecek.

Böylece Binance bu yıl ilk kez kripto para çıkardı. Borsa geçtiğimiz ekim ayında Bytecoin (BCN), CHAT, Iconomi (ICN) ve TRIG’i benzer sebeplerle platformundan çıkarmıştı.

Kripto para çıkarmak yalnızca Binance’e özgü bir ‘temizlik‘ değil. 2018’in 3. ve 4. çeyreğinde çok sayıda borsa, düşük likidite ve yetersiz geliştirme gibi sebeplerle bazı coin’leri kapı dışarı etmişti. Örneğin Huobi. Borsa aralık ayında 32 dijital parayı yetersiz işlem hacmi sebebiyle göz hapsine almıştı. Kucoin borsası yine aralık ayında 10 kripto paraya elveda demişti.

Borsaların kripto paraları kapı dışı etmesi aslında son derece olumlu bir hareket çünkü özensiz çalışan kripto para projeleri bu hareketle oyundan çıkıyor. Bunu bir teknik direktörün koşmayan oyuncusunu oyundan almasına benzetebiliriz. Şayet kripto paralar yeterince koşmazsa ve gol fırsatları aramazsa Binance gibi borsalar tarafından kenara alınıyor. Böylece diğer oyuncular (kripto paralar) daha çok koşmaya ve oyununu iyileştirmeye özen gösteriyor. Zaten seyirciler de sahada iyi futbol görmek istiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.