Binance 5 Kripto Para Çiftini Platformdan Kaldırıyor!

Binance kripto para borsası 5 işlem çiftini platformdan kaldırıyor.
15:00
6 Şubat 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para borsalarından Binance, son günlerde özellikle vadeli işlem sözleşmesi platformu için yaptığı listelemelerle gündemden hiç düşmedi. Her gün yeni bir altcoin‘i listeleyen kripto para borsası, bu sefer ise küresel platformundan 5 kripto para işlem çiftini kaldırdığını açıkladı.

Binance bundan bir gün önce de önde gelen kripto para birimlerinden Tezos‘u (XTZ) listeleyerek ciddi bir artış elde etmesini sağlamıştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Binance 5 İşlem Çiftini Kaldırıyor

Binance’in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada 7 Şubat 2020 tarihi ve TSİ 11.00 itibariyle platformdan kaldırılacak işlem çiftlerinin şunlar olduğu açıklandı:

  • BTG/ETH
  • CND/BNB
  • MCO/BNB
  • YOYO/ETH
  • YOYO/BNB

Kullanıcıların ilgili kripto para birimlerine ait diğer işlem çiftlerine destek vermeye devam edeceğini açıklayan Binance, yine de söz konusu kripto para birimlerinin likiditesi için ciddi bir darbe vurmuş oldu. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance aslında bir zamanlar sahip olduğu altcoin işlem çiftleri ile ünlenmişti. Binance’in daha önce de gerçekleştirdiği platformdan işlem çifti kaldırma eylemi ise çoğunlukla yetersiz likidite ve talepten kaynaklanıyor.

Binance’in söz konusu kripto para birimlerini piyasanın tam da şahlandığı bir dönemde yapması ise dikkat çekti. Son 24 saatlik verilere bakıldığında Top 10 içerisinde yer alan kripto para birimlerinin hepsinin ciddi bir yükseliş elde ettiklerini görmek mümkün. Böyle bir durumda bile ilgili çiftlerde likidite eksikliği görülmesi ise delist için yeterli bir sebep gibi duruyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar