X


Binance, 167 İtibari Para Müjdesini Verdi!

Binance, Paxful ile ortaklık imzaladı ve 167 kripto para için ödeme kanalı açtı.
10:00
13 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Önde gelen kripto para borsalarından Binance, kesinlikle son aylarda yönünü daha çok itibari para listelemeye ve dünyanın dört bir yanındaki insanlara daha direkt ve kolay bir hizmet sağlamaya çevirdi. Yaptığı çeşitli anlaşmalar ile Türk Lirası da dahil birkaç itibari para birimini listeleyen Binance, şimdi de Paxful ile yaptığı ortaklık sayesinde tamı tamına 167 itibari para birimini kullanıma açtı.

Binance’in İtibari Para Hamlesi

Eşler arası kripto para alım satım platformu Paxful ile ortaklık imzalayan Binance, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 167 itibari para ile satın alınabilmesini mümkün hale getirdi. 12 Aralık tarihinde yayınlanan basın açıklamasına göre desteklenen itibari paralar arasında Rus Rublesi, Vietnam Dongu, Endonezya Rupisi, Nijerya Naira’sı, Kolombiya Peso’su, İngiliz Pound’u, Meksika Peso’su, Kanada Dolar’ı, Avro, Arjantin Peso’su da bulunuyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao konu hakkında yaptığı açıklamada bunun önemli bir ortaklık olduğunu vurguladı ve ekledi:

”Bu, bir havuz dolusu kullanıcının Paxful üzerindeki mevcut itibari para ödeme sistemlerinin bir alternatifine erişim sağlayacak olması nedeniyle oldukça önemli bir birliktelik oldu. Paxful ile yaptığımız ortaklık sayesinde kullanıcılarına bunu sunan çok az sayıda borsadan biri olarak, itibari para ve kripto para arasındaki ödeme kapılarını arttırmak ve kripto paraların ana akıma inen bir teknoloji olmasını sağlamak için fırsat kollamaya ve kullanmaya devam edeceğiz.”

CZ, bu ortaklığın yaklaşık 2 milyar kişiye kripto para ve itibari para kapısı sunacağını düşünmekte. Gelişmekte olan ülkelerde milyarlarca bankacılık hizmetine erişemeyen insan olduğunu hesaba katacak olursak, CZ’nin hedefi oldukça yeterli olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar