reklamı kapat

Belediye Başkanı: Bitcoin İşlemleri, Kredi Kartlarından ”Çok Daha Ucuz”

Kanadalı bir Belediye Başkanı olan Lynn Dollin, Bitcoin ile işlem yapmanın kredi kartı ile işlem yapmaktan çok daha hesaplı olduğunu dile getirdi.
22:00
15 Nisan 2019

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), ilk piyasaya çıktığı tarihten bu yana çok fazla yol kat etti. Bir zamanlar birçok kişinin ”bu ne işe yarayacak?” diye sorduğu kripto para birimi artık ABD’nin Ohio eyaletinde vergi için ödeme imkanı sunmanın yanı sıra, yakın zamanda Kanadalı bir belediye başkanının bile övgüsüne mazhar oldu.

Ontario, Innisfil kasabasının belediye başkanı olan Lynn Dollin, Day 6 kanalın verdiği demeçte Bitcoin kullanarak emlak vergisi ödemenin, kredi kartı ile ödemekten çok daha hesaplı olduğun ifade etti.

”Kredi kartı kullanmak yerine, BTC ile bunu yapmanın avantajı işlem ücretlerinin çok daha ucuz olması.”

Belediyeden Bitcoin Hamlesi

Innisfil, Kanada vatandaşlarının emlak vergilerini BTC kullanarak ödeyebileceği ilk kasaba olmasıyla da tanınırlık kazanmıştı. Toronto tabanlı bir kripto para ödeme firması olan Coinberry Pay ile bir buçuk yıl önce ortaklık imzalayan belediye yetkilileri, pilot programı hala sürdürmekte ve görünüşe göre başkan bu durumdan memnun.

Başkan Dollin kripto para birimlerini sadece vergi için kullanmak istemediğini ve kasabasını devasa bir teknoloji merkezine dönüştürmeyi hedeflediğini de sözlerine ekledi. Yapılan kripto para projesinin 36.000 kişilik kasaba içerisinde hem ekonomik hem de toplumsal değişim ve gelişim getirebileceğini ifade eden başkan, Bitcoin’in daha önce bazı skandallar ile anıldığını ancak bunların yeni piyasaya çıkmakta olan bir varlık için normal olduğunu ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun