reklamı kapat

Beklenen Altcoin Sezonunu Litecoin Mi Başlatacak?

Beklenen altcoin sezonu Litecoin (LTC) ile mi başlayacak?
15:00
30 Haziran 2019

Bitcoin‘in (BTC) son günlerde yaşadığı yükseliş ve ani düşüşler birçok kripto para yatırımcısını düşünmeye sevk etti. Bitcoin’in sert artışı ile boğanın geldiğini düşünen birçok kişi, yaşanan sert düşüş ile korkuya kapılsa da, BTC’nin düşüşünün daha önceki tarihlerde altcoin sezonunu başlatması birçok kişi için yine umut oldu.

Bitcoin’in altınının gümüşü olarak bilinen Litecoin (LTC) 2019 yılının başından beri inanılmaz bir yükseliş elde etti ve tamı tamına %391.80’lik bir değer artışı yakaladı. LTC’nin birim fiyatı 29.12 dolar seviyelerinden 143.25 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Bitcoin fiyatı son birkaç gündür düşüş ve duraklama sinyalleri verse de, Litecoin top 10 kripto para arasında iki haneli yükseliş elde eden ender kripto paralardan birisi oldu.

Altcoin Sezonu Litecoin İle Mi Başlayacak?

Ünlü ekonomist Peter Brandt geçtiğimiz günlerde attığı bir tweet ile altcoin sezonunun eskisi gibi olmayacağını ve birçok altcoin’in bu boğa koşusunda ”iflas edeceğini” vurguladı.

Yine de Litecoin’in beklenen blok ödülü yarılanması öncesi ciddi bir yükseliş elde etmesi önce Ethereum’u (ETH), sonra da diğer kripto paraları yükselişe geçirebilir ve altcoin sezonunun öncüsü olabilir. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.