reklamı kapat

Bank Of America Aradığı Çalışanı Buldu Mu?

BoA, Ripple ödeme sistemi için aradığı yöneticiyi bulmuş gibi görünüyor...
15:00
10 Ekim 2019

Cointelegraph’ın haberine göre Amerika’nın ikinci en büyük bankası, Blockchain tabanlı ödeme ağı Ripple’ın işlemlerde uygulanması için bir uzmanı işe almış gibi görünüyor…

Bank Of America ve Ripple

Profesyonel sosyal ağ LinkedIn’in da yer alan iş tanımına göre Bank Of America, Ripple’ın “hazine ürün yöneticisi” olarak adlandırılan pozisyon için bir iş ilanı açmıştı. 10 Ekim itibariyle bu iş ilanının kaldırıldığı görülüyor. Yani banka aradığı kişiyi bulmuş olabilir…

Yapılan iş tanımında, “Bu rol, GTS müşterilerine sunulan sınır ötesi ödemelere yönelik merkezi olmayan ve teknoloji tabanlı bir çözüm olan Ripple Project’in ürün yönetimi ekibine öncülük etmeyi hedefliyor.” ifadeleri kullanılıyor ve açıklama şu şekilde devam ediyor:

Görevli, ürün stratejisini ve büyümesini yönlendirmekten, günlük ürün yönetimi rutinlerini denetlemekten, yenilikçi ve rekabetçi bir ürün sunumu ile sonuçlanan yeni girişimlerin geliştirilmesinden sorumlu olacak.

Bank Of America’nın bu hamlesi, Ripple’ın ödeme sistemi ile ilgilenen ve her geçen gün büyüyen ekosisteme katılan ve bununla ilgilenen finansal kuruluşlar arasına katıldığını gösteriyor.

Kripto’ya Isınıyorlar Mı?

Bank Of America’nın bu hamlesine rağmen geçtiğimiz yıllarda büyük finansal kuruluşun kripto para sahiplerinin hesaplarını durdurduğu haberlerini sizlerle paylaşmıştık. Ancak her alanda olduğu gibi Bank Of America’da yavaş yavaş kripto paralara alışıyor gibi görünüyor.

Bank Of America Haziran ayında Google Patents verilerine göre, Ripple alt yapısını kullandığı ve bundan söz ettiği bir patent başvurusunda bulundu. İş ilanı da muhtemelen buna istinaden açıldı. Yapılan açıklamalara göre patent 6 Haziran tarihinde yayınlandı ve temel olarak Ripple’ın dağıtık defter teknolojilerini bankalar arası iletişim aracı olarak kullanmayı hedefliyordu.

Bunun yanında Bank Of America 2018 Kasım’da da özel anahtarları uzaktan depolanmasına izin veren ve müdahalelere karşı tepki verme özelliği olan bir sistem için patent almıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun