X

Balinalar Anlaşma Öncesi Altcoin’de 877 Milyon Dolar Aldı!

Kripto para borsası FTX'in kripto kredi ve faiz verme platformu BlockFi'yi satın alacağına dair devam eden spekülasyonların ortasında balinalar FTT'de 850 milyon dolar aldı.
15:45
1 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dev Ethereum balinaları, son 24 saat içinde 877 milyon dolardan fazla FTX token‘ı (FTT) aldı. Bu devasa alım, kripto para borsası FTX’in kripto kredi ve faiz verme platformu BlockFi‘yi satın alacağına dair devam eden spekülasyonların ortasında geldi.

“Bonobo” İsimli Balinadan 381 Milyon Dolarlık Alım 

Balina takipçi servisi Whalestats‘ın sağladığı verilere, FTT token’ı, ETH balinalarının şu anda en çok alım yaptıkları kripto para. Son 24 saat içinde en çok satın alınan kripto paralar listesinde başında yer alıyor. Bununla birlikte, FTX token’ı, işlem hacmi ile kullanılan en iyi 10 kripto para listesinde de en üst sırada yer alıyor.

Verilere göre, “Bonobo” isimli bir balina adresi, birden fazla işlemde 381.4 milyon dolar değerinde FTX token’ı aldı. Kaydedilen en büyük işlem, 15 milyon FTT token’ın (yaklaşık 351 milyon dolar) satın alınması oldu. Adreste şu anda 460 dolar değerinde FTX token’ı bulunuyor.

“BlueWhale0079” isimli bir başka kripto para balinası ise 16 milyon değerinde FTT token’ı aldı. Satın alımın değeri yaklaşık 384 milyon dolar değerinde. Balina tarafından gerçekleştirilen en büyük alımın değeri ise 235.9 milyon dolar.

Öte yandan en büyük 100 Ethereum balinası kümülatif olarak 494.11 milyon dolar değerinde FTX token’ı tutuyor. FTX token şu anda en büyük cüzdanlar tarafından tutulan 3’ncü kripto para.

FTT’nin 24 Saatlik İşlem Hacmi %50 Arttı

Son satın alımlar token’ın fiyatını çok fazla etkilemese de altcoin‘in işlem hacmi 24 saatte yüzde 4’ün üzerinde arttı. Yazım sırasında günlükte yüzde 4,97’nin üzerinde yükselişle 24,68 dolardan işlem gören FTX token‘ın işlem hacmi yine aynı süre zarfında yüzde 53 artarak 117 milyon dolara çıktı.

Haberlere göre kripto para borsası FTX, kripto para şirketi BlockFi’yi satın almak için görüşmeler yapıyor. Anlaşma belgesinin hemen hemen tamamlandığı ve bu hafta sonuna kadar imzalanacağı gelen bilgiler arasında. Anlaşmanın değerinin BlockFi’nin 2021’nin Mart ayındaki değerlendirmesinin yüzde 99 altında, yaklaşık 25 milyon dolar olduğu iddia edilirken, söz konusu iddialar üzerine bugün açıklama yapan BlockFi CEO’su Zac Prince, “25 milyon dolar iddiası kesinlikle doğru değil” dedi.

Öte yandan kripto para kredi şirketi Ledn’in tam bir satın alma yerine BlockFi’yi finanse etme teklifinde bulunduğu belirtiliyor. Ledn’in 50 milyon dolarlık öz sermaye katkısı sağlarken 400 milyon dolara varan finansman turuna liderlik edeceği bildiriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar