Bakkt’ın Rakibi Coinflex Bitcoin Vadeli İşlemlerde Güçleniyor

Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunacak start-up Coinflex yatırımcılarını güçlendiriyor…
13:00
15 Mart 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Digital Currency Group ve Polychain Capital, Bakkt’in rakibi olarak görülen Coinflex’e yatırım yapan en yüksel profilli şirketler oldu.

Coinflex, Bakkt platformunda olduğu gibi Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunacak. Ancak Coinflex kendisini, dünyada fiziksel olarak Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunacak ilk platform olarak tanımlıyor. Bakkt’ın da genel itibariyle kurumsal yatırımcıları hedeflediği düşünüldüğünde, iki platform aynı kulvarda yarışacak olsa da küçük farklılıkları olduğu söylenebilir.

Yapılan basın açıklamasına göre, İngiltere merkezli kripto para borsası Coinfloor’un alt kuruluşu Coinflex, Barry Silbert’ın şirketi Digital Currency Group ve bir başka büyük şirket Polychain Capital’in ilgisini çekerek yatırım almayı başardı. Bu iki büyük şirketin yanı sıra proje; Dragonfly Capital Partners, Roger Ver ve Trading Technologies gibi büyük isimler tarafından da destekleniyor.

FLEX Coin

Coinflex aynı basın açıklamasında, likiditeyi arttırmak ve erken alım satım işlemlerini ödüllendirmek için tasarladıkları kendi token’ları FLEX Coin’i de tanıttı. Açıklamaya göre yatırımcılar, yaptıkları işlem hacmine ve borsadaki toplam günlük hacme göre belirli miktarlarda FLEX Coin kazanacak.

Konuyla ilgili konuşan Coinflex CEO’su Mark Lamb şunları dile getirdi:

FLEX Coin ile platformun ilk yatırımcılarını ödüllendirmek ve ortak bir para birimi ile bağlılık oluşturmak istiyoruz. Sürekli artan yüksel profilli destekçilere ve net bir yol haritasına sahibiz. Kripto para vadeli işlem sözleşmelerinin tam potansiyelini gerçekleştirme hedefimize yaklaşıyoruz.

Coinflex, Bakkt’i Geride Bırakabilir Mi?

Aslında fiziksel Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri Bakkt platformunun çekirdeğini oluşturuyor. Fiziksel Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sayesinde, sözleşme sona erdikten sonra yatırımcıya nakit ödeme yerine yatırım yaptığı varlık şeklinde ödeme yapılması bekleniyor. Bakkt platformunu ve kripto para dünyasına olası etkilerini anlattığımız yazımıza buradan ulaşabilirsiniz…

Öte yandan Bakkt’in Aralık 2018’de piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Ancak yasal düzenlemeler gereği bu tarihin ertelendiği açıklandı. Bu ertelemelerle beraber Bakkt platformunu güçlendirmeye devam ediyor. Ancak tarih ertelendikçe Coinflex’in de önü açılıyor ve bu platformda kendisini güçlendirmek amacıyla adımlar atıyor.

Bakkt’ın destek aldığı isimlerin çok güçlü isimler olduklarını biliyoruz. Ancak Coinflex de destekçilerini arttırsa Bakkt’ın ciddi bir rakibi olabilir…

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar