Bakkt’in Opsiyon İşlemlerinde 12 Gündür Faaliyet Gerçekleşmiyor!

ICE’nin kripto para işlem platformu olan Bakkt’in opsiyon işlemlerinde uzun süredir hiç bir hareketlilik bulunmuyor...
19:00
29 Ocak 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Intercontinental Exchange’in (ICE) tarafından kullanıcıyla buluşturulan Bakkt, yakın zamanda piyasaya sürülen Bitcoin opsiyonlarında düşük bir performans sergiliyor. Geçen hafta yani 20-24 Ocak arasında Bakkt’te, ICE web sitesinde bulunan verilere göre opsiyon işlemlerinde hiç faaliyet gerçekleşmedi. Opsiyon işlemlerinde gerçekleşen son işlem tarihi: 17 Ocak.

Ancak bu süreç içinde hafta sonları yani işlem yapılmayan günler de bulunuyor. Dolayısıyla yalnızca işlem günü olarak değerlendirilen günleri göz önünde bulundurmak daha doğru bir yaklaşım olabilir…

Bunun yanında Bakkt’in rakibi olan CME Grubu ise, Bitcoin opsiyon işlemlerinde yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

İçerik Rehberi

Güçlü İlgi

Bu verilerin yanında Bir ICE sözcüsü The Block’a verdiği röportajda Bakkt’ın hem Bitcoin opsiyon işlemlerinde hem de vadeli işlem ürünlerinde “güçlü” bir ilgi görmeye devam ettiğini dile getirdi.

ICE sözcüsü yaptığı açıklamalarda, “Dijital varlıklarla etkileşim ve riskten korunma için çok çeşitli seçenekler sunan Bitcoin vadeli işlemlerimiz ve opsiyon ürünlerinde büyüyen müşteri tabanımızda güçlü bir ilgi görmeye devam ediyoruz” sözlerini kullandı.

Bunların yanında Bakkt 9 Aralık’ta Bitcoin opsiyon işlemlerini başlattı. Öte yandan CME Group 13 Ocak’ta Bitcoin opsiyon işlemlerini piyasaya sürdü. İlk gün, CME’nin opsiyon işlem hacmi 2.19 milyon doları bulurken bu rakam Bakkt’te 1.15 milyon dolarda kalmıştı. Bakkt’in ilk gün performansını bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık…

Öte yandan CME Group genel müdürü Tim McCourt o dönemde yaptığı açıklamalarda işlemlerin ilk gününde oldukça memnun olduklarını ve piyasa katılımcılarının geri dönüşlerinin büyük oranda olumlu olduğunu ifade etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar