reklamı kapat

Bakkt, Bitcoin Yatırma ve Çekme İşlemlerini Başlattı!

Bakkt Warehouse Bitcoin (BTC) çekme ve yatırma işlemlerini açtı.
14:00
7 Eylül 2019

Heyecanla ve büyük bir beklentiyle beklenen Bakkt‘ın kurumsal depolama kolu Bakkt Warehouse, müşterilerin Bitcoin (BTC) yatırma ve çekme işlemlerini başlattığını açıkladı.

İlk Fiziksel Teminatlı Bitcoin Yolda!

Bakkt tarafından 6 Eylül tarihinde atılan bir tweet’e göre, 23 Eylül tarihinde piyasaya sürülmesi planlanan Bakkt Bitcoin Günlük & Aylık Vadeli İşlem Sözleşmeleri için hazırlanırken müşteriler için gerekli olan BTC depolama hizmeti kullanıma açıldı. Bakkt uzun bir süre bekletse ve birbiri ardına ertelemeler ile gündeme gelse de, sonunda 23 Eylül tarihinde beklentileri karşılayacak.

Bloomberg’in aktardığı bir habere göre Bakkt başarılı bir şekilde istediğini gerçekleştirebilirse dünyadaki ilk fiziki teminatlı Bitcoin vadelilerini piyasaya sürmüş olacak. Piyasada CME ve CBOE tarafından satışı yapılan Bitcoin vadelilerinin aksine fiziki teminatlı vadelilerde aktif olarak BTC alım satımı yapılması planlanmakta ki bu Bitcoin’in fiyatını rekor seviyelere taşıyabilir.

Uzmanlar hem Bakkt’ın piyasaya çıkması hem de VanEck & SolidX tarafından başvurusu yapılan Bitcoin ETF’sinin onaylanması ile lider kripto para biriminin hiç dönmeyeceği seviyelere kadar yükselebileceğini iddia etmekte. Bakkt kesin gibi gözükse de, Bitcoin ETF’si cephesinde bir yenilik ve umut dolu haber yok.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun


    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.