X


Avustralya Posta Hizmetleri Kurumu Blockchain ile Çeşitli Uygulamaları Test Ediyor

18:00
11 Ağustos 2016

Avustralya’nın devlet kontrolündeki posta servisi çeşitli blockchain uygulamalarını entegre etmeyi düşünüyor.

ZDNet’in bir haberine göre şirket blockchain çalışmaları kapsamında akreditasyon ve elektronik oylamayı deniyor. Avustralya Posta Servisi blockchain çalışmalarına dair ilk ipuçlarını Mart ayında şirket CEO’su Ahmed Fahour dijital kimlik kullanımına dair konuştuğunda vermişti.

Avustralya Postası hızlandırma ünitesi ortaklarından Rick Wingfield geçtiğimiz haftalarda Yönetim Birimlerinde Teknoloji konferansında yaptığı konuşmada dijital teknolojilerin hükumetin kimlik izleme süreçlerinde oldukça işe yarayacağına inandığını kaydetti. Wingfield konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Ekonomiyi ve ekonominin henüz dijitalleştirilmemiş zor kısımlarını başarıyla dijitalleştirmek istiyorsak eğer; sağlık, eğitim ve devlet hizmetleri… gibi şeyler güven gerektirir. Saydığım bu şeylerin bir kısmını dijitalleştirecek isek birilerinin gerçekten de olduğunu söylediği kişi olduğunu bilmemiz gerekiyor.”

Wingfield bu sözlerinin ardından insanların gizli bilgilerinin alınıp halka açık deftere kaydedileceğine dair endişelerin varlığına dikkat çekti.

Avustralya hükumeti de blockchain’i açıkça destekliyor. Zira 2016 başlarında yapılan hükumet açıklamasında finansal teknoloji (FinTech) şirketleri için kuralların esnetileceği ve ülkede bitcoin işlemlerinden alınan çifte verginin kaldırılacağı belirtilmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar