Avalanche’da (AVAX) Kritik Gelişme! Yeni Ortaklık Neler Getirecek?

Popüler altcoin Avalanche'dan (AVAX) yeni kritik hamle geldi! Yeni ortaklık kripto para biriminde fiyat artışına neden olacak mı?
02:32
8 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Avalanche Layer 1 blok zinciri kısa bir süre önce, 2023’te bizi nelerin beklediği hakkında daha fazla bilgi verebilecek ilginç gelişmeleri duyurdu. Bu durum stratejik ortaklıklar yoluyla NFT endüstrisine daha derin bir odaklanmayı içerebilir.

AVAX’dan İş Birliği!

Avalanche’ın son duyurularından birine göre ağ, NFT ile ilgili bir girişim için Shopify ile işbirliği yaptı. Ortaklık, Shopify satıcılarının Venly Shopify NFT uygulaması aracılığıyla dağıtılacak çevre dostu NFT koleksiyon ürünleri oluşturmasına olanak tanıyacak. Bu gelişme, Avalanche blok zincirindeki NFT işlemlerini artırma potansiyeline sahip. Avalanche ayrıca bu yıl sağlam bir WEB3 oyun deneyimini kolaylaştırmayı hedefliyor. Bunu MetaOPs ile bir ortaklık yoluyla başarmayı hedefliyor.

Ayrıca bu durum bir Blockchain ağı aracılığıyla piyasaya sürülecek öncü FPS oyunları arasında yer alıyor. Oyun, milyarlarca dolarlık bir endüstri ve belirtilen gelişme, Avalanche’ın segmentteki güçlü büyümeden faydalanmasına izin verebilir. Gelişmeler muhtemelen Avalanche NFT’lerini artıracak. Son 12 ayda, ağın toplam NFT işlem hacmi önemli ölçüde düştü. Ancak, son iki haftada aynı metrikte hafif bir yükseliş görülüyor. Bu gelişmeler, Avalanche ağı için daha fazla büyüme fırsatının altını çizebilir. AVAX için daha fazla fayda ve talep için temel oluşturabilirler. Uzun vadede böyle olabilir ama kısa vadede durum ne olacak?

Zincir Üstü Metrikler

Çoklu zincir üstü metrikler mevcut konumda boğalar lehine daha yüksek bir duyarlılık oluşması olasılığını destekler nitelikte olduğu belirtildi. Örneğin, Avalanche geliştirme faaliyeti Aralık ayının büyük bir bölümünde düşüş gösteriyor ancak son dört gün içinde geri dönmeyi başardı. Benzer şekilde, Avalanche’ın piyasa değeri de bu ay içerisinde yaklaşık 322 milyon dolar arttı. Bu ciddi bir birikimin olduğunun kanıtı sayılabilir.

Binance ve DYDX fonlama oranları da Ocak ayının başından bu yana iyileşme gösterdi. Bu göstergeler, AVAX türevlerine olan talebin artmakta olduğunu doğrulayabilir. Tüm bu olumlu değişikliklere rağmen AVAX Aralık ayındaki düşük seviyelerinden yalnızca %16’ya kadar toparlanmayı başardı. Yaşanan zayıf talep önemli bir ralli sağlamayı başaramadığı için hala pek çok kullanılmayan olumlu yön olduğu anlamına gelebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar