X


Artık Bitcoin ile Amazon’dan Alışveriş Yapılabilecek!

Moon isimli startup sayesinde artık Amazon'dan Bitcoin ile alışveriş yapmak mümkün.
21:00
22 Nisan 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ilk piyasaya çıkışından bu yana ilk olarak iki adet pizza almak için Laszlo isimli bir kullanıcı tarafından gerçek dünyadan bir şeyler almak için kullanılmıştı. Ancak o tarihten bu yana ekosistem inanılmaz bir değişim sergiledi ve artık dünyanın en büyük e-ticaret firmalarından birisi olan Amazon‘un internet sayfasında bile Lightning Network kullanarak Bitcoin ile alışveriş yapmak mümkün hale geldi.

Amazon’a Bitcoin Desteği

Coindesk kaynağının aktardığı habere göre, kripto para ödeme startup firması Moon, bugün yaptığı bir duyuru ile Lightning uyumlu cüzdanların artık direkt olarak Moon’un internet tarayıcısı eklentisi ile çalıştığını açıkladı. Moon CEO’su Ken Kruger konu hakkında yaptığı açıklamada tarayıcı eklentisinin direkt olarak bir QR kod üreteceğini ve bunun Bitcoin ile ödemeyi mümkün hale getireceğini belirtti. Bu sayede Bitcoin ile Amazon’dan alışveriş mümkün olacaktır.

Amazon bu noktada kripto para birimlerine hiç dokunmuyor ve BTC desteği Amazon’un kendisi tarafından verilmiyor. Kruger ellerindeki kripto paraları itibari paraya çevirmek için hangi geleneksel finans kurumları ile çalıştıklarını açıklamasa da, 2020 yılına kadar Amazon’un yanı sıra dünyadaki bütün e-ticaret sitelerinde eklentilerinin çalışabileceğini açıkladı.

Moon isimli firma geçtiğimiz yıl New York içerisinde kuruldu ve anında 100.000 dolarlık yatırım aldı. Basın saatine göre Moon’un kripto para ödeme eklentisi Chrome İnternet Mağazası tarafından hala değerlendirilmekte ancak CEO konu hakkında yaptığı açıklamada Çarşamba gününe kadar eklentinin hizmete sunulacağını tahmin ettiklerini ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar