Analistten Bomba Bitcoin Tahmini! Üstüne Basa Basa Söyledi: O Rakam Geliyor!

Kripto para analisti Kaleo, Bitcoin'in (BTC) artık Ethereum'dan (ETH) önemli ölçüde daha iyi performans gösterecek bir konumda olduğuna inandığını açıkladı. İşte analistin çarpıcı BTC tahmini.
13:56
15 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakından takip edilen kripto para analisti Kaleo, Bitcoin‘in (BTC) artık Ethereum’dan (ETH) önemli ölçüde daha iyi performans gösterecek bir konumda olduğuna inandığını açıkladı. İşte analistin çarpıcı BTC tahmini.

Bitcoin’in Performansı İle Ethereum’u Geçmesini Bekliyor

Kaleo adlı anonim kripto para analisti 560 binden fazla Twitter takipçisine Ethereum/Bitcoin işlem çiftinin (ETH/BTC) şu anda çapraz bir şekilde yükselen iki trend çizgisinin altında işlem gördüğünü ve ETH’nin kazanım bakımından BTC’yi takip edebileceğini belirterek “ETH/BTC nihayet izlediğimiz yüksek zaman dilimi destek çizgisinin altına indi. Unutmayın, bu grafik yalnızca BTC’ye göre göreceli gücü gösteriyor, bu nedenle BTC’nin önümüzdeki birkaç hafta içinde biraz daha hızlı bir şekilde yükselmeye başladığını görmeyi bekliyoruz.” dedi.

Geçmiş verilere bakıldığında düşüş trendindeki bir ETH/BTC grafiğinin Bitcoin’in değerinin Ethereum ve altcoin piyasasından daha hızlı artacağını gösterdiği söylenebilir.

Analistin Bitcoin Tahmini: 30 Bin Dolar Geliyor

ETH/BTC işlem çiftini analiz etmesinin ardından Bitcoin’in kendisine bakan Kaleo, BTC’nin 21 bin dolar civarındaki destekten sıçramayı başardıktan sonra muhtemelen 30 bin dolardaki fiyat seviyesine doğru yöneldiğini söyledi:

Yüksek zaman dilimi desteği güçlü bir şekilde korundu. S&P 500 endeksi şu anda 4 bin dolar desteğinde ve ben hala önümüzdeki haftalarda 4 bin 300 seviyesine doğru yükseleceğini görüyorum. Bitcoin’de 30 bin dolar bir mıknatıs gibi.

Kaleo, kısa vadede Bitcoin’in 22 bin 400 dolardaki direnci aşması halinde daha fazla ivme kazanacağını da belirterek “TÜFE beklenenden biraz daha yüksek geldi ve piyasa temelde yatay seyrediyor. SPX/NDX (Nasdaq 100 Endeksi) biraz volatilite göstermesinden sonra daha yüksek bir hareket için hazır gibi görünüyor ve BTC geçen Perşembe kaybettiği önemli bir seviyeyi geri kazanmanın kapısını aralıyor. 30 bin dolar ve üstü hala bir mıknatıs gibi çalışıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar