reklamı kapat

Analistlere Göre Bitcoin’in Düşüş Eğilimi Devam Edecek

Bazı analistler Bitcoin’in dün başlayan düşüş trendinin bir süre devam edeceğini düşünüyor.
12:00
12 Temmuz 2019
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Bitcoin dün gece saatlerinde 11.100 dolar seviyesine kadar gerileyerek dün başlattığı düşüş trendini devam ettirdi. Piyasadaki satış momentumu yavaşlasa ve boğaların hala piyasada olduğu düşünülse de bazı analistler daha düşük seviyelerin görülebileceğini düşünüyor.

Sırada Ne Var?

Ethereumworldnews’in haberine göre Bravado’nun baş analisti Bitcoin Jack, Bitcoin’in geçtiğimiz ay 14.000 doları bulduğu grafikle, 2017’de 20.000 dolara çıkıp sonrasında 3.150 dolara kadar gerilediği grafiğin ilginç bir şekilde simetrik olduğunu dile getiriyor. Bitcoin Jack’e göre eğer bu simetrik grafik devam ederse yani Bitcoin 20.000 dolara ulaştığı zamanki gibi hareketler çizerse şu an için fiyatın 9.800 dolara kadar düşmesi daha olası görünüyor.

Bitcoin Jack’in yanı sıra “Positive Crypto” olarak da bilinen analist Philip Swift, son birkaç haftadır Bitcoin’in 350 günlük hareketli ortalamayı aşmakta zorlandığını ve boğaların fiyat yüksek fiyat tahminlerinde yanıldığını ifade etti. Ayrıca Swift’e göre, kısa vadeli bir düşüş trendiyle fiyat 7.000 dolara kadar düşebilir…

Hiç Umut Yok Mu?

Bitcoin’in son yaptığı hamle, 13.000 doları gördükten sonra ikinci geri çekilme oldu ve böylece uzun süredir devam eden parabolik grafik kesinlikle kırılmış gibi görünüyor. Parabollerin kırılması özellikle kripto para piyasasında genellikle %80’lik düşüşlerle sonuçlanır. Ancak analist Nunya Bizniz, Bitcoin’in bu grafik sonrasında bir trend çizgisinde destek bulabileceğini düşünüyor. Analiste göre bu trend çizgisi 11.000 dolar seviyesinde görülebilir.

Ayrıca daha önce bu haberimizde sizlerle paylaştığımız gibi analist Jacob Canfield, Bitcoin’in bir önceki düzeltmesinin ardından güzel bir ivmeyle yükseldiğini ve mevcut hareketin de böyle bir yükseliş eğilimine gebe olduğunu dile getirmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.