X


Analistlerden İlgi Çeken Bitcoin Yorumu

Piyasadaki analistlerden ilgi çeken bir Bitcoin (BTC) yorumu daha geldi.
09:00
25 Mayıs 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Orijinal kripto para Bitcoin (BTC) son günlerde ortaya koyduğu hareketli fiyat tablolarıyla bir kere daha yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Kripto para piyasasındaki analistler de BTC hakkında ileri sürdükleri yorumlara her geçen gün bir yenisini eklemeye devam ediyor. Bu yorumlardan ilgi çekici bulduklarımızı siz kıymetli CoinTürk okurlarıyla buluşturmaya çalışıyoruz. Konu hakkındaki son yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Piyasadaki analistlerden bazılarına göre BTC, son ortaya koyduğu grafiklerle altına benziyor olabilir.

Bitcoin vs Altın

Öncü kripto para Bitcoin ile geleneksel yatırım aracı altın eskinden beridir birçok defa kıyaslandı. Kimileri BTC’ye dijital altın gözüyle bakarken kimileriyse altının yatırımcıların daimi güvenli limanı olduğu düşüncesini savunuyor. Haberimize konu olan analistlerse BTC fiyatı ile altının grafiklerinin benzerliği üzerinde duruyor.

CryptoHamster kullanıcı adlı bir piyasa analisti Twitter hesabından yaptığı son bitcoin yorumları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Analist BTC ile altın grafiklerinin birtakım benzerliklerini içeren bir paylaşımda bulundu. Analiste göre BTC altının grafiğini izlemeye devam ederse fiyat bir hayli büyük bir oranda yükselişe geçebilir.

Bitcoin Yükselişi

Kripto para piyasasında son yaşanan hareketliliğe bakarak bu yeni ekosistemin yeni bir şeylere gebe olduğunu kolaylıkla anlayabiliriz. Uzunca bir süredir boğa trendi yaşaması beklenen piyasada en sonunda beklenen olacak gibi görünüyor. Topluluktaki çoğu uzman Bitcoin’in yükselişe geçeceği düşüncesinde. CryptoHamster tarafından ileri sürülen altın kıyaslaması ise yeni ortaya atılan bir iddia değil. Daha önceden yayımladığımız yazılarda da altın grafikleri ile BTC arasında ilişkiye dikkat çekmiştik. Başka bir deyişle Bitcoin ile altının fiyatlarını ilişkilendiren uzmanların sayısı bu haberdekiyle sınırlı değil.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar