X

Analist, Teknik Görünümü Değerlendirdi: “Polkadot (DOT) Adına Bu Seviyeler Kritik!”

Kripto para analisti, piyasadaki son durumu değerlendirdi ve Polkadot (DOT) adına güncel teknik görünüme dikkat çekti.
08:45
5 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Sosyal medyada “Altcoin Sherpa” kullanıcı ismi ile bilinen kripto para analisti, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarında piyasadaki son durumu değerlendirdi ve Polkadot (DOT) adına güncel teknik görünümü değerlendirerek kritik fiyat seviyelerine işaret etti.

Analist, Güncel Teknik Görünümü Değerlendirdi

Twitter hesabınan yaptığı paylaşımlarında kripto para piyasasındaki son durumu değerlendiren analist, Polkadot (DOT) adına da güncel teknik görünüme dikkat çekerek kritik fiyat seviyelerine işaret etti. Analist, teknik görünümün DOT adına düşüş sinyalleri verdiğini ifade etti ve kripto para piyasasındaki düşüş ivmesinin devam etmesi durumunda %50’ye yaklaşan değer kayıplarının söz konusu olabileceğini belirtti. Öte yandan analist, düşüş ivmesinin devam etmesi durumunda ise DOT adına 5 dolar bandının oldukça kritik bir öneme sahip olabileceğini vurguladı.

Ayrıca piyasadaki son durumu da değerlendiren analist, yakın vadede geçici yükselişler kaydedilse de kripto para piyasasındaki düşüş ivmesinin devam edeceğine yönelik düşüncelerini paylaştı.

Kripto Para Piyasası Yükselişte

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatte %6’ya yakın bir değer artışı kaydetti ve 20.250 dolar seviyelerine ulaştı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, yönünü yeniden yukarı çevirdi. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer artışlarının ardından 1.152 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 948 milyar dolara ulaştı. Öte yandan Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 155 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar