reklamı kapat

Analist: Bitcoin Volatilitenin Artması İle 10.000 Doları Aşacak!

Bitcoin (BTC) volatilitenin geri gelmesi ile yükselişe geçebilir mi?
18:03
6 Kasım 2019

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz haftalarda oldukça çalkantılı bir dönem geçirdikten ve 10.000 dolar üzerine çıktıktan sonra yeniden volatilitenin dip seviyelere gerilediği bir sürece giriş yaptı.

9.200 dolar ile 9.500 dolar arasında sıkışıp kalan BTC, bir yandan volatilitenin azaldığını gösterip güven verse de, analistlere göre para kazanma şansını da azaltıyor. Volatilite her zaman olumlu sonuçlanmasa da, kripto para sektörünün tanınan isimlerinden birisi bunun ilerleyen zamanlarda Bitcoin’i yeniden 10.000 dolar üzerine çıkartacak faktör olduğunu belirtmekte.

Bitcoin’de Benzer Senaryo Görülüyor

 Crypto Thies isimli kullanıcı, Bitcoin’in şu an için hacim açısından iyiye gittiğini ima ettikten sonra, hareketli ortalama indikatörünün volatiliteye işaret ettiğini belirtti. Yukarıdaki grafikte Bitcoin’in 7.300 dolar seviyesinde dibi gördüğü zamanın altını çizen analist, 0.618 Fibonacci seviyesinden ciddi bir sıçrama yaşandığını ve bunun 14.000 dolara kadar yükselişi getirdiğini de sergilemekte.

Bitcoin’in şu an benzer bir grafik çizdiğini belirten Crypto Thies, volatilitenin kendini göstermesi ile ciddi bir yükseliş gelebileceğinin de işaretlerini vermekte. Bitcoin bunun yanı sıra bugün Çin cephesinden bir olumlu haber daha aldı ve Bitcoin madenciliğinin ülkede yasaklanmayacağı ortaya çıktı. 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun