X


Analist: “Bitcoin, S&P 500’den Güç Alarak Yükselişe Hazırlanıyor”

Popüler kripto para analisti ve trader'ı Kevin Svenson, Bitcoin'in (BTC) ABD borsasıyla birlikte sıçrama hazırlığında olduğunu iddia etti.
16:00
24 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler kripto para analisti ve trader’ı Kevin Svenson, Bitcoin’in (BTC) ABD borsasıyla birlikte sıçrama hazırlığında olduğunu iddia etti.

“Covid Çöküşünden Bu Yana Böylesi Olmadı”

Kevin Svenson, son strateji oturumundan 69 binden fazla YouTube abonesine Bitcoin’in son zamanlarda S&P 500 ile yaklaşık yüzde 90 gibi oldukça yüksek bir oranda korelasyon gösterdiğini belirtti. Ayrıca, S&P 500’ün, bir varlığın piyasa momentumunu ölçen bir metrik olan haftalık göreli güç endeksinde (RSI) “aşırı satım seviyelerine” ulaştığını söyledi. Svenson, endeksin 2020’nin başlarındaki Covid çöküşünden bu yana bu kadar düşük bir noktaya gelmediğini ekledi.

Analist, ayrıca S&P 500’ün RSI’daki bu tarihsel olarak düşük seviyelerde fazla zaman harcamama eğiliminde olduğunu söylüyor. Özellikle endeks geçen haftanın sonunda önemli bir Fibonacci seviyesine düştüğünden, hisse senetlerinin “bir tür ralli durumunda” olduğunu düşünüyor.

“37 Bin 500 Dolara Doğru Bir Hareket Gelebilir”

Svenson, Bitcoin‘in S&P’yi “çok haftalı bir ters dönüş” hareketle takip etmesini tahmin ediyor, ancak en büyük kripto para biriminin ardından daha düşük bir fiyata gerilemesinin “güçlü bir olasılık” olduğunu belirtiyor.

Analist, Bitcoin‘in daha sonra daha düşük seviyelere gerilemeden önce mevcut aşağı yönlü direnç çizgisi kadar yüksek bir seviyeyi test edebileceğini söylüyor. Svenson’un analizine göre, Bitcoin fiyatı 36 bin 200 dolar civarında önceki destek bölgesine veya 37 bin 500 dolar civarındaki mum kapanış bölgesine kadar yükselebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar