X

Analist: 5 Altcoin Dibin Kovalandığı Bitcoin Karşısında Güç Gösteriyor

Yakından takip edilen kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin'de (BTC) dip kovalamacası sürerken beş büyük altcoin'in en büyük kripto para karşısında güç göstermeye başladığını söyledi.
21:45
26 Haziran 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Yakından takip edilen kripto para analisti Nicholas Merten, Bitcoin‘de (BTC) dip kovalamacası sürerken altcoin piyasalarının hareketlenmeye başladığını ve beş büyük altcoin’in en büyük kripto para karşısında güç göstermeye başladığını iddia ediyor.

“Altcoin Piyasalarında Değişim Başladı”

Kripto para analisti Nicholas Merten, 515 binden fazla YouTube abonesi ile altcoin piyasalarında değişimin başladığını ve Bitcoin’in artık dibe vurmaya oldukça yakın olduğu belirterek şunları söyledi:

Bitcoin’deki satışlarda bir tür teslimiyet aşamasına giriyoruz, bu da ortalama dolar maliyeti bölgesinde olduğumuz anlamına geliyor. BTC fiyatı hala birkaç bin dolar düşebilir, ancak mevcut seviyelerle tüm zamanların en yüksek seviyelerinden tipik olarak yüzde 70 veya daha düşük bir aralıktayız ve makro ortamı göz önüne alacak olursak muhtemelen yatay hareketin olacağı teslimiyet sürecine girmiş bulunuyoruz.

Analistin Listesindeki Altcoin’ler

Merten, XRP‘nin Bitcoin çiftinde (XRP/BTC) yükseliş ivmesi kazanmaya başladığı gerçeğinin altını çizerek ve “Burada, kendisini esasen 2020 yılının Haziran ayından bu yana sürekli olarak hareket ettiği bir seviyeye geri getiren XRP var. Bu nedenle, burada 2020 yılının Haziran ayından beri Bitcoin’in performansıyla gerçekten benzer hareketlilik söz konusu.” ifadelerini kullandı.

Analist, BNB‘nin BTC’ye (BNB/BTC) karşısında güç gösterdiği görüşünde:

Bitcoin çiftine karşı burada yükselen bir destek hattında kalmaya devam eden BNB’ye sahibiz. Temel olarak, 2021’in Mayıs ayında veya 2021’in Aralık ayındaki en yüksek seviyelerinden sadece birkaç yüzde puanı uzakta. Bu yüzden burada Bitcoin’e karşı çok da kötü görünmüyor.

Merten, popüler akıllı sözleşme platformu Solana‘nın da son birkaç haftadır Bitcoin’e (SOL/BTC) karşı yükseliş trendinde olduğunu ekledi:

Burada, Solana hakkında çok fazla konuşmuyoruz ama altcoin‘in hakkını vermeliyim. Buradaki en diplerden yaklaşık yüzde 76, kayıt anında ise yüzde 72 artış söz konusu.

Analist, ayrıca Avalanche‘ın yerel varlığı AVAX fiyatının bu yılki zorlu yolculuğna rağmen Bitcoin (AVAX/BTC) karşısında kayda değer bir yükseliş kaydettiğini belirterek şunları söyledi:

Burada acımasız bir satışın yaşandığı Avalanche’ı görüyoruz. Buradaki tepelerden yaklaşık yüzde 80 düştü. Bitcoin’e karşı yaklaşık yüzde 50’lik diplerden gelen fiyatta büyük bir toparlanma görüyoruz. Fiyatı buralarda görmek gerçekten heyecan verici.

Merten, son olarak, birkaç hafta içinde Bitcoin (UNI/BTC) karşısında elde ettiği büyük kazanımlarla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran merkeziyetsiz borsa Uniswap‘ın yerel varlığı UNI’ye dikkat çekti:

Burada bahsettiğimiz DeFi (merkeziyetsiz finans) oyuncularından biri olan UNI. UNI, bu durumda, burada yüzde 87’nin üzerinde gerçekten mükemmel bir çift dip ile geri dönüş yapıyor. Bugün erken saatlerde yaklaşık yüzde 94’lük yükselişe doğru hareket ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar