X


Amerika’nın Bu Eyaletinde Kripto Paralar Artık Yasal Hale Geldi! Daha Fazla Eyalet Sırada!

Daha fazla eyaletin ve kıtada bulunan ülkenin harekete geçmesi bekleniyor.
23:49
2 Eylül 2021

Kripto para birimlerinin ve blockchain teknolojisinin benimsenmesine katkıda bulunacak iki tasarı artık yürürlüğe girdi. Teksas bu konuda hızlı davrandı ve tasarıları Eylül itibariyle yürürlüğe soktu. Özellikle Çin’in madencilere uyguladığı yasaklar birçok madencinin alternatif yuvalar aramasına sebep oldu. Teksas tüm Bitcoin (BTC) madencilerine kucak açarak onları davet etti.

Kripto Yasa Tasarısı Yürürlüğe Girdi

Bugün itibariyle Amerika’nın Teksas eyaletinde yürürlüğe girmiş iki ayrı kripto tasarısı bulunuyor. Mayıs ayında meclis tarafından kabul edilen tasarılar Greg Abbott tarafından yasalaştırılmıştı. Bugün yürürlüğe giren 4474 ve 1576 sayılı Texas House Bonoları, kripto paraları tanımanın en önemli adımı olarak kabul ediliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Eyaletin ticaret kanunda artık kripto paraları tanıyan maddeler eklendi. Texas Blockchain Konseyi başkanı Lee Bratcher yakın zamanda şunları söylemişti.

“Teksas’ın blockchain teknolojisiyle tanışması ve buna yatırım yapması için büyük bir adım atıldı. Bitcoin ve diğer kripto paraların tanındığı bu tasarılar kripto odaklı şirketleri önemli ölçüde destekleyecek”.

Teksaslı yetkililer Bitcoin (BTC) madenciliğinin eyalete büyük katkı sağlayacağını düşünüyor. Birçok eyalet maddi katkılarını düşünerek madencileri kendine çekmek istiyor. Miami Başkanı bu konuda ciddi çalışmalar yapıyor.

Teksas Kripto Pazarına Giriyor

Bratcher yerel yönetimle benzer görüşleri paylaşıyor. Özellikle eyaletin kırsal bölgesinde iş fırsatları oluşturmanın Bitcoin madenciliği ile mümkün olacağına inanıyor. Çin’in kripto yasaklarıyla birlikte birçok ülke teşvik adımları attı. Paraguay ve diğerleri madencilere kendilerini evlerinde hissedecekleri bir ortam oluşturmak istiyor. Elbette bunun için bazı yasal düzenlemeler gerekiyor ve bu konuda net adımlar atılıyor.

Fakat Teksas’ın Bitcoin (BTC) madenciliği için bazı eksi yönleri bulunuyor. Yılın bazı dönemlerinde sık elektrik kesintileri yaşanan eyaletti mevcut enerji arzının yeterli olmama ihtimali var. Bununla birlikte sık enerji kesintileri madencilere ciddi kayıplar yaşatabilir. Ancak düşük enerji maliyetiyle birlikte Teksas kesinti sorunlarını çözerse birçok operasyonu eyalete çekebilir.

Çin’den ayrılmak zorunda kalan madencilerin önemli kısmı Kazakistan’a geçiş yaptı. Maddi yönden daha güçlü olan operasyonlar ise Amerika’da birçok bölgeye yayıldı. Üstelik nakliye masraflarına katlanmadan tamamen yeni cihazlarla bu bölgelerde operasyonlarını kuracaklar. Ciddi anlamda düşen hash seviyesinin önümüzdeki yılın başı itibariyle yeni kurulan operasyonlar sayesinde normale dönmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar