X


Amerikalı Finans Bülteni Yazarı, Kripto Para Piyasasının Yıl Sonunda Büyük Bir Satış Baskısı İle Karşılaşabileceğini Düşünüyor!

Kripto para piyasasında yükseliş ve düşüş beklentilerini paylaşan finans bülteni yazarı, Bitcoin'de yıl sonuna kadar kaydedilebilecek yükselişlerin ardından satış baskısı olabileceğini dile getirdi.
21:51
29 Ekim 2021
Kripto Paralar Haftaya Nasıl Başladı? Yükselişler ve Düşüşler
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakın tarihli bir röportajında Amerikalı finans bülteni yazarı Harry Dent Jr, kripto para piyasasında aynı anda “hem ciddi bir yükseliş hem de ciddi bir düşüş” beklediğini dile getirdi.

Dent: İnternetten Daha Önemli

Finans bülteni yazarı Harry Dent Jr, kripto para birimlerinin “bir sonraki büyük şey” olduğunu dile getirerek, kripto varlıkları ilk internet hisselerine benzetti.

Dent, kripto para birimlerinin yakın bir çöküş görme ihtimali en yüksek finansal varlıklar olduğunu söylemesine karşın, bu varlıklara iyimser baktığını da ekledi. Kripto paraların internetten daha önemli olduğunu dile getiren Dent, dijital varlıkların büyük bir trend olacağını söyledi:

“Bence kripto paralar daha yolun çok başında. Finansal varlıkların dijitalleşmesi, bence büyük bir trend. Kripto paraların internetten daha önemli bir şey olduğunu düşünüyorum. Çünkü burada söz konusu olan para ve finansal değerler.”

Dent: Yıl Sonu Satış Baskısı Olabilir

Dent, portföylerinde Bitcoin bulunduran yatırımcılar için de şu sözlere yer verdi:

“Bitcoin’iniz varsa, açıkçası yıl sonuna kadar tutabilirsiniz. Yıl sonuna kadar kaydedilen ATH’lar, satış baskısı yaratabilir. Olası bir düşüşün ardından ise alım baskısı… Zirve fiyatlardan kripto para birimlerini satıp dipten yeniden satın almak, tarihte servet kazanmanın en hızlı yolu olabilir.”

Bu yazıda yer alan bilgiler, kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar