X


Amazon ve Tesla Haberleri Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiledi: Paniğe Kapılmayın!

Dün gece ortaya çıkan Amazon ve Tesla haberleri Bitcoin fiyatında geri çekilmeye sebep olsa da paniğe gerek olmadığı düşünülüyor.
08:29
27 Temmuz 2021

Bitcoin fiyatı dün 40.500 dolara kadar ulaştı ve yazının yayına hazırlandığı sırada 37.000 dolar bandında işlem görüyor. Lider kripto para biriminin artışının arkasındaki nedenlerden biri Amazon’un Bitcoin ödemelerini kabul edeceği ve kendi kripto para birimini çıkaracağı söylentileriydi. Ancak bu haberin yalanlanması BTC fiyatında bir miktar geri çekilmeye sebep oldu.

Peki, bu düşüş yükseliş hamlesini tamamen bitirdi mi?

Bitcoin Düşüşü Korkutmalı Mı?

Bitcoin fiyatı Amazon haberlerinin duyulmasının ardından düşüşe geçti ve fiyat 36.300 dolar seviyelerine kadar geriledi. Ancak bu noktada BTC fiyatının 36.000 dolarlık desteğin altına inmemesi e bir süredir 37.000 dolarlık direnci kırmak için mücadele vermesi, endişelere yer olmadığı yorumlarının yapılmasını sağlıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bununla birlikte her ne kadar Elon Musk, The Bitcoin Word etkinliğinde Tesla’nın herhangi bir BTC satışı yapmadığını dile getirse de ortaya çıkan ikinci çeyrek raporu da bu durumu kanıtlamış oldu. Dolayısıyla yeni alımlar olmamış olsa da Tesla’nın Bitcoin’lerini hala elinde tutuyor olması da önemli bir gelişme olarak karşımıza çıkmış oldu.

Aslında bu noktada iki haberin birbirini dengelediği ve böylece düşüşün çok daha fazla derinleşmediği de ifade edilebilir.

Öte yandan analistlere göre bundan sonra Bitcoin fiyatı bir süre 36.000 dolar ile 38.000 dolar bandında seyredebilir ve sonrasında yeni yüksek seviyeler görülebilir. Ayrıca analistler negatif haberlerin etkisinin git gide BTC fiyatı üzerindeki etkisinin azaldığını da düşünüyor.

“Amazon Söylentileri Abartıldı”

Kadir Has Üniversitesi’nde Türkiye’nin ilk Yeni Medya Bölümü’nü kuran ve Türk kripto para ekosisteminin önemli isimleri arasında yer alan İsmail Hakkı Polat da konuyla ilgili Twitter üzerinden yaptığı bir yorumda, Amazon FOMO’su ve Tether FUD’sinin arasında sapla samanın birbirine karıştığı kripto para piyasasında sadece okuduğu tweet’ler ile günlük al-sat yapmaya çalışan yatırımcıları uyardı.

Buna ek olarak Polat, Amazon ile ilgili söylentilerin tamamen yalan olduğunu düşünmediğini sadece abartıldıklarını ancak 2021 yılının böyle bir hamle yapmak için uygun olmadığını düşündüklerini de dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar