X


Altcoinler Yükselişe Hazır Mı? Bitcoin (BTC) Toparlanıyor!

Bugün 28.000 dolara kadar düşen Bitcoin yeniden 29.500 doların üzerine çıktı. Peki kısa vadeli beklentiler neler?
20:03
26 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

En büyük kripto para birimi yazı hazırlandığı sırada 29.600 dolardan alıcı buluyor ve bugün atılan 28.000 dolar fitilinden uzaklaşmış görünüyor. Dün açıklanan FOMC tutanakları enflasyon verisinin normalleşmeye başladığı senaryoda tutumun yumuşayabileceğinden bahsediyordu. Son ÜFE, beklentinin altında geldi önümüzdeki ay açıklanacak enflasyon rakamı ve sonrasındaki toplantı piyasaları baskılamaya devam edebilir.

Bitcoin (BTC)

ABD hisse senedi borsalarının pozitif açılmasıyla birlikte Bitcoin nihayet bir miktar toparlandı. Son 24 saatte 28.000 dolar bölgesine iğne atan fiyat 117 milyon doları aşan tasfiyeleri tetikledi. Popüler kripto para analisti Michaël van de Poppe’ye göre, satıların ayağını gazdan kesmesiyle bir miktar toparlanma görebildik. Emir defterlerini analiz eden zincir üstü izleme kaynağı Material Indicators düşük seviyelerde kalan zayıf likidite göz önüne alındığında, gelecekteki bir düşüşün daha az dirençle karşılaşabileceği konusunda uyardı.

Twitter takipçilerine en büyük kripto para borsası Binance’dan bir grafikle birlikte “Bugün bir sürü Bitcoin likiditesinin el değiştirdiğini görüyoruz. Her yerde bir teklif duvarı ortaya çıkıyor, emiliyor” dedi.

“Şu anda daha fazla büyük teklif duvarı yok ve 28 bin ila 25 bin dolar arasında yalnızca 122 milyon dolar var. Zincirde daha fazla BTC hareketi görmeyi bekliyoruz”.

Altcoinler Yükselişe Hazır Mı?

Bitcoin’in bugün yaşadığı düşüş önemli destek seviyelerine zarar verdi. Haftalardır devam eden kayıplar sebebiyle ciddi kan kaybeden altcoinlerin ihtiyacı olan tek şey Bitcoin’in en azından 32.000 dolar üzerinde bir süre yatay seyretmesidir.

Birkaç saattir yaşanan toparlanmaya karşı temkinli olanlar da var. Kripto para analisti Capo, mevcut sıçramanın, emir defteri performansına bağlı olarak 25.000 dolara geri dönmeden önce planlanan son boğa tuzağı olabileceğini söyledi.

Zincir üstü verilere göre, LTH’ler, maliyet temelli seviyelemelerinin gösterdiği gibi, sonunda BTC satışlarını yavaşlatıyordu. Maliyet esası, LTH hesaplarının BTC’yi toplu olarak satın aldığı fiyatı ifade eder ve düştüğünde, azalan LTH çözümünü yansıtır. Twitter ileti dizisine yorum yapan Root, verileri “belki de şu anda BTC’deki en önemli grafik” olarak nitelendirdi.

“Geçtiğimiz aylarda, hızla düşen LTH Maliyet Temelinin gösterdiği LTH teslimiyetimiz oldu. Bir artış, LTH’lerin teslim olmayı bırakmış olabileceğinin ilk işaretidir! Not: erken sinyal, ama sonunda trendde bir değişiklik yaşıyoruz”.

Satış yapan LTH varlıklarının en tepede BTC satın alanlar olduğunu ve bu nedenle satışların onlar için kapitülasyon niteliğinde olduğunu ekledi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar