X


Bu Kripto Para Kendisi İçin Çıkış Yolu Arıyor

Terra Ekosisteminin ani çöküşü, son birkaç hafta içinde kripto para topluluğunda da şok etkisi yaratmıştı. Şirketin algoritmik stabilcoini (UST) dolar paritesini kaybettiğinde, her şey alt üst olmuştu.
19:50
26 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Terra ekosisteminin ani çöküşü, son birkaç hafta içinde kripto para topluluğunda da şok etkisi yaratmıştı. Şirketin algoritmik stabilcoini (UST) dolar paritesini kaybettiğinde, her şey alt üst olmuştu.

Çöküşün bir sonucu olarak, birçok yatırımcı hiçbir şey bırakmayacak şekilde ellerindeki Terra’ları (LUNA) sattı ve Terra’nın (LUNA) değeri bunun ardından bir sentin altına düştü. Bu olaylardan sonra, topluluk bir oylama yaptı ve özünde yeni bir zincirin (LUNA 2.0) yaratılmasıyla sonuçlanacak ancak birçok değişikliği beraberinde getirecek bir öneriyi onayladı.

Elde edilen verilere göre, 25 Mayıs’ta beklenen yeni blok zincirine olan ilgi arttı. Ancak 26 Mayıs’ta LUNA’nın fiyatı son 24 saatte yüzde 20,87 düşüşle $0,001546’dan işlem gördü. LUNA’nın piyasa değeri, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte 1,21 milyar dolardan 983 milyon dolara düşerek 1 milyar doların altına düştü.

Luna 2.0 Onaylandı

Özellikle, kurucu ortak Kwon tarafından yapılan ve yeni coinlerin çıkarılmasını ve söz konusu coinlerin kayıp yaşayan yatırımcılara dağıtımını içeren bir teklif olan ‘Terra Ekosistem Restorasyon Planı’. yatırımcılara sunuldu.Bununla birlikte, tartışmalar hala LUNA ve kurucusunun etrafında şekillenmekte. Elde edilen bilgilere göre, kısa süre önce Do Kwon’un LUNA 2.0’ı yeniden listelemek için beş Güney Koreli kripto borsasıyla temasa geçtiğini, ancak Upbit dışındaki yerel borsaların Terra ile olan mesafelerini koruduğunu bildirdi. Bununla birlikte, Google’da LUNA 2.0’a olan küresel ilgi, Finlandiya, İspanya ve Hollanda’nın önderliğinde hızla arttı. Huobi daha sonra TerraUSD ve token Terra’nın (LUNA) çöküşünün ardından Terraform Labs’ın kurtarma planını desteklemek için yayına girdiğinde LUNA 2.0’ı listeleyeceğini duyurdu.

Luna’ya Binance Desteği

Çöküş sonrasında Binance ve Coinbase dahil olmak üzere birçok borsa Terra tokenlerini delist etmeye karar vermişti. Buna rağmen Binance, LUNA 2.0 platformu aracılığıyla yeniden doğuş ve yapılanma sürecini destekleyeceğini belirtti. Kwon’un talebi kabul edildikten sonra platform, 25 Mayıs tarihli bir Twitter gönderisiyle de Terra ile bir ortaklığa başladığını doğruladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar