X


Popüler Analist Bitcoin’in Yeni Adres Sayılarını İşaret Etti!

Kripto para uzmanı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda BTC'nin yeni adres sayılarına ve balinalarına dikkat çekti.
20:20
26 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasaları Terra ekosisteminin çöküşünün ardından bir toparlanma sürecine devam ederken, popüler bir analisti sosyal medyada yaptığı açıklamalarda lider kripto para birimi Bitcoin’in ( BTC ) yeni cüzdan adreslerinde düşüş yaşadığını öne sürdü.

Adres Sayılarında Düşüş

Uzman kripto para analisti Ali Martinez 25 Mayıs tarihinde paylaştığı tweet’te, Bitcoin ağında oluşturulan yeni adreslerin sayısında son birkaç gün içinde düşüş yaşandığını ve 24 Mayıs itibariyle ortalama adres sayısının 376.488’e gerilediği belirtiliyor.

Popüler analist 25 Mayıs günü Bitcoin’in yeni adres sayılarını ele aldığı ve ilgili grafikleri içeren bir tweet paylaşarak, 20 Mayıs tarihi öncesinde yedi günlük hareketli ortalamaya bakıldığında yeni Bitcoin adreslerinin sayısı 425.000 civarında olduğu ancak bu sayının 25 Mayıs Çarşamba günü  %11,41 oranında yaşadığı düşüşle 376.488’e gerilediğini ifade etti.

Bunlara ek olarak uzman analist, Bitcoin balinalarının da bu düşüşten etkilendiğini ve cüzdanında en az 1.000 Bitcoin tutan adreslerin sayısında ciddi bir düşüş yaşandığını öne sürdü.

BTC Balinaları Azalıyor!

Uzman kripto para analisti Ali Martinez’in 25 Mayıs tarihinde yapmış olduğu farklı bir paylaşımda adres sayılarını da içeren bir grafik paylaşarak bu ifadelere yer verdi:

“1.000 BTC’den fazla bakiyeye sahip adreslerin sayısı 12 Mayıs tarihinden bu yana %1,87 oranında azaldı. Ayrıca 23 Bitcoin balinasının ağdan ayrıldığını veya son on gün içerisinde dijital varlıklarını dağıttığını düşünüyorum. Bitcoin balinalarının sayısı Nisan ayında 2.280 civarındayken bu sayı ciddi bir düşüş yaşayarak 2.203 seviyelerine kadar geriledi. ”

Öte yandan en büyük kripto para birimi Bitcoin’in piyasa değeri şu anda 548.30 milyar dolar iken, toplam kripto para piyasa değeri son bir günde %4.16 oranında düşerek 1.21 trilyon dolara geriledi.

Buna ek olarak lider kripto para birimi Bitcoin bu yazı kaleme alındığı tarihte gün içerisinde yaşadığı volatiliteyle birlikte 29.430 dolar civarında fiyatlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar