Reklam

Altcoin’de Merakla Beklenen Güncellemeye Doğru: Testnet’te Yayınlandı

Input Output (IOHK), çok beklenen Vasil güncellemesinin Cardano'nun testnet (test ağı) tarafında kullanıma sunulduğunu duyurdu.
13:30
4 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano’nun arkasındaki geliştirme şirketi olan Input Output (IOHK), çok beklenen Vasil güncellemesinin Cardano’nun testnet (test ağı) tarafında kullanıma sunulduğunu duyurdu. Testnet güncellemesinin, mainnet’de (ana ağ) Vasil güncellemesi yolunda önemli bir adım olduğu belirtildi.

Vasil Güncellemesi Ağın Gelişimini Sağlayacak

IOHK, resmi Twitter hesabından yaptığı duyuruda, ağın hisse havuzu operatörlerinin (SPO) ve geliştiricilerinin Cardano’yu geliştirmeye davet etti. Borsaların da son test ve entegrasyon süreçlerine başlayabilecekleri belirtildi. Ayrıca, Vasil güncellemesinin girişilen en hevesli çalışma programı olduğu vurgulandı.

Vasil güncellemesi, Cardano ağının kapasitesini ve performansını artırmayı hedefliyor. Güncellemenin test sürecinde ilerleme kaydedildikçe daha fazla güncelleme verilecek.

Öte yandan Cardano (ADA), yılın başından beri düşüş trendinde. ADA fiyatları son 90 günde yüzde 61 düştü. ADA, yazım sırasında ortalama 0,448 dolar fiyatla işlem görüyor. Bununla birlikte altcoin, 15.2 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 10 kripto para arasındaki yerini korumaya devam ediyor.

Mainnet Aşamasına Ne Zaman Geçilecek?

Vasil güncellemesi, ağ için merakla beklenen bir güncelleme olduğu için ADA fiyatlarını yükseltmesi bekleniyor. IOHK, yaptığı duyuruda, Vasil güncellemesinin çok karmaşık bir çalışma programı olduğunu belirterek, geriye dönük uyumluluk için kontrollerin yapılmasının gerekliliğinin altını çizdi.

SPO’ların, geliştiricilerin ve borsaların güncellemeyi test etmesi ve Cardano ana ağı için güncellemenin tetiklenmesi için topluluğun, testnet güncellemesinin takiben 4 haftalık bir süre talep ettiği de eklendi. Bu, Vasil güncellemesinin ana ağda Temmuz sonu, Ağustos içinde kullanıma sunulabileceği anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar