Altcoin Kurucusu ve Elon Musk Canlı Yayın Yapacak! Düşündüğünüz Gibi Değil!

Yine Justin Sun ve yine gündeme uygun enteresan hamlesi. Bu Elon Musk düşündüğünüz Elon Musk değil.
17:50
31 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

En büyük kripto paralardan birinin kurucusu bugün tartışmalara yol açan bir video paylaştı. Videodaki kişiyle canlı yayın yapacağını ve altcoininin geleceğine dair konuşacağını açıklayan altcoin kurucusu ses getirdi. Peki olayı garip hale getiren neydi? Etkinlik sırasında sahte rallilerin mağduru olmamak için detayları paylaşıyoruz.

Tron ve Elon Musk

Tron’un kurucusu yıllardır tartışmalı bir isim oldu. Bugün yaptığı paylaşım ise takipçilerini ikiye böldü. Justin Sun’ın oldukça farklı bir özelliği var. Kripto Twitter’da hangi konu gündemse Sun o konuda ses getirebilecek bir adım atmaya çabalar. Mesela Ethereum Merge gündemdeyse PoW alternatifi devam ettirmek isteyen azınlık durumdaki madencileri destekleyeceğini duyurur. Veya Elon Musk gündemdeyse onun Çin malı versiyonunu canlı yayında konuk alır. Evet tam olarak bu oluyor.

Yukarıda gördüğünüz kişi Elon Musk’ın Çin versiyonu ve saçları dışında neredeyse ona birebir benziyor. 4 Kasım tarihinde Justin Sun, Ma Yilong ile canlı yayın yapacak. Burada Tron’un geleceği, Mars’a gitmek ve daha birçok konuda konuşacaklar.

Çin Malı Elon Musk

Ma Yilong, Elon Musk’ın Çin versiyonu olarak biliniyor. Çin her türlü ürünün taklidini yapmakla meşhur olduğu için Yilong’un Tesla benzeri araçlarla çektiği videolar ve Musk’a benzer açıklamaları büyük ilgi görüyor. Justin Sun’ın bu hamlesi birçoğuna saçma gelse de o her zaman gündemdeki hype başlıktan faydalanmayı bildi.

Elon Musk bu konuda herhangi bir paylaşım yapmadı. Ancak Ma Yilong’u tanımayanlar Elon Musk’ın Tron’un konuşulduğu bir etkinlikte boy gösterdiğini düşünebilir. Bu saçma yükselişlere de sebep olabileceği için yatırımcıların ekran başındaki kişinin Musk olmadığını bilmesi gerekiyor.

Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin fiyatı 19.300 dolar seviyesinde bulunuyor. Fed öncesi alışılmış düşüşlerden birinin yine yaşanabileceğini daha dün söylemiştik. Dolar endeksi 111’in üzerine çıktı ve ABD borsaları negatif açıldı. Kripto para yatırımcılarını bu hafta oldukça hareketli saatler bekliyor. Fed faiz kararı, tarım dışı istihdam verisi, İngiltere faiz kararı gibi 10’u aşkın büyük gelişme bu hafta yaşanacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar