Reklam

Altcoin’den Büyük Metaverse Projesi için Hamle: Fiyat Uçabilir!

Immutable, Bored Ape Yacht Club (BAYC) metaverse'ünü oluşturmak için hazırlık yapan ApeCoin DAO'ya bir teklif sunduğunu duyurdu.
18:20
1 Haziran 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Ethereum’da NFT ticareti için önde gelen karbon nötr, ölçeklenebilir platform olarak yeni nesil web3 oyun ve etkileşimli içeriği güçlendiren Immutable, Bored Ape Yacht Club (BAYC) metaverse’ünün oluşturulması için ApeCoin DAO’ya bugün bir teklif sunduğunu duyurdu.

Otherside için En Uygun Ortam

Teklif, Immutable’ın muazzam ölçeklenebilirliği, ücretsiz işlemleri ve karbon nötr ortamı sayesinde, Immutable X‘in diğer protokollere kıyasla metaverse projesi Otherside için en uygun olduğunu iddia ediyor. Avalanche da dahil olmak üzere bir dizi temel layer (katman) değerlendirilmek üzere öne çıktı, ancak Immutable, bugüne kadar değerlendirilmek üzere sunulan tek Layer 2 çözümü oldu.

Bu durum, “Ethereum’da bir L2 çözümü aramalıyız” diye açıklamalarda bulunan bazı APE sahiplerinin arzularıyla uyuşuyor. Immutable Kurucu Ortağı Robbie Ferguson’ın Immutable’ın projeyi Ethereum’da tutması için 1 Mayıs’ta attığı tweet, Otherside drop’unun ilk sürümünde gas ücretlerinden muzdarip olmasından dolayı büyük ilgi görmüştü.

Immutable Kurucu Ortağı Robbie Ferguson, attığı tweet’te “ApeCoin, Ethereum topluluğunun, geliştirici ağının ve güvenliğinin gücünün bir kanıtıdır. Geleceği, çekirdek kullanıcılarının ve topluluğunun yaşadığı Layer 2 Ethereum’da yaşamalı. Immutable X, Bored Ape Yacht Club’ın metaverse projesi Otherside için mükemmel bir çözüm ve onu toplulukla ortaklaşa inşa etmek için önemli kaynaklar ayıracağından eminiz.” ifadelerine yermişti. Ferguson, ayrıca Immutable’nin hafta içinde ApeCoin DAO’suna halka açık bir teklif sunacağını eklemişti.

Şimdi Immutable topluluğunda gözler ApeCoin DAO’dan gelecek yanıtta. Bazı uzmanlara göre ApeCoin DAO’dan gelecek olumlu yanıt Immutable X’e güç katabilir ve ağın yerel varlığı IMX’in fiyatının sert yükselmesine neden olabilir

Immutable X Nedir?

Yeni nesil web3 oyunlarına güç veren Immutable X, NFT‘ler için küresel olarak en çok kullanılan Blockchain olan Ethereum’un merkeziyetsizliğinden veya güvenliğinden ödün vermeden büyük ölçekte güçlü likidite sağlamak için NFT’ler için önde gelen L2/L3 ölçeklendirme çözümüdür.

StarkWare’in yenilikçi teknolojisiyle desteklenen çözüm, anında ticaret onayı, büyük ölçeklenebilirlik (saniyede 9 bine kadar işlem) ve harika bir geliştirici ve kullanıcı deneyimi sunar. Immutable X, şimdiye kadar önde gelen NFT pazar yerleriyle entegrasyonları duyurdu ve tüketici uygulamaları (TikTok), DeFi (SuperFarm) ve oyun (GameStop, Highrise, ESL Gaming, Ember Sword, Planet Quest, Gods Unchained, Guild of Guardians, GreenPark Sports, Illuvium, MyCryptoHeroes+) genelinde en büyük NFT oyunlarından bazılarına güç veriyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar