X


Alchemy Pay Coin Nedir?

Alchemy Pay, fiat ve kripto ekonomileri arasındaki boşluğu kapatmak için dünyanın ilk ödeme çözümünün öncüsü olmayı hedefliyor.
13:05
10 Ocak 2022

Alchemy Pay, fiat ve kripto ekonomileri arasındaki boşluğu kapatmak için dünyanın ilk ödeme çözümünün öncüsü olmayı hedefliyor. Alchemy Pay, kripto ödemelerine ek olarak kripto para yatırımlarına, blok zinciri çözümlerine ve kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisinde yeni olanlara hizmet etmek için gerektiği gibi yapılandırılmış DeFi hizmetlerine sorunsuz ve kolay erişim sağlamayı amaçlıyor.

Alchemy Pay (ACH) Nedir?

2018 yılında kurulan Alchemy, Hong Kong’un en büyük mobilya şirketi Pricerite, Singapur’dan Cé La Vi, Kanadalı ayakkabı markası Aldo, yazılım teknolojisi firması Arcadier ve Midwest Global Asia taksi hizmetleri dahil olmak üzere pratik bir ticaret ağları tabanı ile büyüdü.

Alchemy Pay, Singapur ve Çin’den geleneksel para ödemeleri ile ilgili sorunlar yaşayan kişilerden oluşan bir ekip tarafından kuruldu. Ayrıca ekip gelişmekte olan kripto endüstrisine derin bir ilgi duydu ve fiat ile kripto arasında pratik bir köprü kurma vizyonunu paylaştılar.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Alchemy Pay sistemi, hem itibari para hem de kripto ekosistemlerindeki katılımcıların, merkezi olmayan akıllı sözleşmelere, ikinci katman ölçeklendirme çözümlerine, zincir üstü analitiklere ve blok zinciri teknolojisinin fikir birliği mekanizmalarına dayanan hızlı, güvenli, kullanışlı, esnek ve ölçeklenebilir küresel ödeme çözümleri elde etmelerini sağlar.

Alchemy Pay ekosistemi, her biri için fiat seçenekleri de dahil olmak üzere birden fazla kripto para birimi, zincirler arası ödemeler, eşler arası ödemeler, birleşik ödemeler, koşullu ödemeler, emanet ödemeleri ve daha fazlasıyla işlemler sunuyor.

Öte yandan Alchemy Pay’in ERC-20 token’ı  olan ACH, Alchemy Pay kripto-fiat hibrit ekosistemindeki tüm kilit rollerin katılımını teşvik etmek için kullanılıyor. ACH token’ları taahhüt edilebilir, ödüllendirilebilir, biriktirilebilir ve ücret olarak ödenebilir. Ayrıca token bir yönetişim token’ı olarak da kullanılıyor.

Yapılan açıklamalara göre ACH token maksimum arzı 10 milyar. Dolaşımdaki arz, kamu hizmetleri için %62 ve paydaşlar için %38’lik ilk tahsisler şeklinde sunuluyor. Bu geniş kategoriler içinde kurumsal işlem ödülleri, tüketici işlem ödülleri, DeFi işlem ödülleri, işlem hareketliliği, kurumsal ortaklar ve ekip, destekçiler ve danışmanlar için teşviklerle ilgili kilitli ve kilidi açılmış bölümler vardır.

ACH Coin Yorum

ACH coin özellikle Binance listelenmesi ile dikkatleri üzerine çekti. Son zamanlarda kripto para birimleri ile geleneksel para birimleri arasındaki köprü çözümleri dikkat çektiği için de Alchemy Pay projesine ilginin yoğun olduğu görülüyor.

CoinMarketCap verilerine göre Alchemy Pay Coin, 334,038,262 dolar ile piyasa hacmi bakımından 248. sırada kendisine yer buluyor. Bunun yanında yazının yayına hazırlandığı sırada 0,087 dolardan işlem gören Alchemy Pay Coin’in 24 saatlik işlem hacminin 871,914,148 USD olduğu görülüyor. Ayrıca Alchemy Pay Coin, 20 Temmuz  2021’de 0,0013 dolar ile dip seviyeyi görürken 6 Ağustos 2021’de de 0,1975 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Alchemy Pay Coin Nasıl Alınır?

ACH Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

ACH  Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından ACH Coin’in işlem gördüğü Binance Coin (BNB), Tether (USDT), BUSD ve Bitcoin (BTC)  ACH işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar