Airdrop Dağıtılmaya Başlandı! Balinalar Bu Altcoinleri Biriktiriyor!

Akıllı para bu altcoinlere yöneldi. Popüler NFT pazaryeri airdrop başlattı ve ilgi büyük görünüyor.
22:00
14 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dün Coinbase borsasının yaptığı duyurunun ardından popüler NFT pazaryerinin kullanıcıları heyecanlandı. Borsalar, NFT platformları, protokoller erken dönem kullanıcılarını yaptıkları airdroplarla ödüllendiriyor. Bu airdroplar erken dönem benimseyenlere önemli kazançlar getiriyor. Eğer siz de bu platformu kullandıysanız airdrop hakkedişiniz olabilir.

İçerik Rehberi

Blur Airdrop

Blur’un yerel tokenı nihayet başlatıldı. OpenSea ile kafa kafaya gitmeye hazırlanan NFT pazarı için uzun zamandır beklenen bir kilometre taşı da geride bırakıldı. Bu hafta duyuruyu yapan Blur platformu token taleplerinin resmi Twitter hesabındaki paylaşımdan yapılması gerektiği konusunda uyardı. Birçok dolandırıcı bu süreci istismar etmek için sahte token talep sayfaları oluşturuyor ve cüzdanları boşaltıyor. Bugün gelen airdrop Blur’un 1 milyar dolar değerleme ile yatırım aldığını duyurmasının ardından geldi. Blur’un yerel token’ının toplam arzı üç milyar ile sınırlandırılacak ve algoritmik trade firması Wintermute halihazırda 15 milyon token almış durumda.

Toplam arzın %12’si yani 360 milyonluk kısmı ise erken dönemle platformu kullanan yatırımcıların cüzdanlarına gönderiliyor. Airdrop‘lar genellikle bedava para alan heyecanlı kullanıcılar ve kaçıranların FOMO’su piyasada heyecan yaratır. Blur ekibi için bir sonraki adımın, hacmini ve kullanıcılarını korumak için Optimism’e benzer yeni likidite madenciliği kampanyaları başlatmak olması muhtemeldir.

NFT Tokenler

On-chain veriler balinaların NFT tokenlerini biriktirdiğini gösteriyor. Bu durum Blur ile tekrar ilgi çeken NFT tokenlerin önemli fiyatlamalar yapmasını sağlayabilir. LooksRare ve X2Y2 en popüler NFT pazaryeri tokenleri arasında yer alıyor. Bu altcoinlerin fiyatı yılbaşından bugüne kadar sırasıyla %100 ve %260 oranında arttı. On-chain analist The Data Nerd, Taureon Capital’in NFT pazaryeri tokenlarını biriktirdiğini tespit etti. Nansen tarafından “akıllı para” olarak tanımlanan Ethereum cüzdanları da X2Y2 ve LOOKS varlıklarını önemli ölçüde artırdı. Bu durum, sofistike yatırımcılar arasında NFT pazar yeri tokenlerine yönelik yükselen bir eğilim olduğunu gösteriyor.

İki altcoinin de ikinci çeyreğe kadar önemli bir kilit açılışı olmadığı için fiyatlarında önemli bir artış yaşanabilir. Bununla birlikte piyasadaki yükseliş Ocak ayındakine benzer şekilde devam ederse kilit açılışlarının da artan taleple birlikte emilmesi muhtemeldir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar