ADA Coin Fiyatı Uçabilir! Binance ve Cardano İşbirliği Kapıda Mı?

Gizemli paylaşım ne anlama geliyor? Zamanlaması neden manidar? ADA Coin fiyatını neden artırabilir. Gelişmeler yaşanmadan önce haberdar olmak istiyorsanız detaylar önemlidir.
19:55
16 Şubat 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kral kripto para birimi daha yüksek seviyelerden short pozisyonlarını beslemek isteyenleri üzecek şekilde yükseliyor. Bitcoin kısa süre önce 25.000 doları aştı ve 25.250 dolara ulaştıktan sonra gelen yoğun satışların etkisiyle 25.000 doların altına düştü. Ancak halen 24.500 doların üzerinde tutunduğu için ralli devam edebilir. Öte yandan Cardano kurucusunun imalı paylaşımı “acaba?” dedirtti.

Binance USD (BUSD)

Geçtiğimiz yıl LUNA çöküşünün ardından BUSD ve diğer stablecoinler fazlasıyla gündem olmuştu. Ardından Binance en büyük üçüncü stablecoin için daha fazla duyuru yaptı. Ethereum ağında basılan BUSD tokenleri PAXOS isimli şirketin güvencesindeydi ve herkes tarafından sorunsuz olarak kabul ediliyordu. Ancak bu şirkete lisans veren NY düzenleyicisi aniden şirketin Binance ile ilişkilerini sonlandırmasını istedi. PAXOS yeni BUSD basımı olmayacağını ancak 2024 Şubat ayına kadar BUSD itfalarının devam edeceğini açıkladı. İtfa, şirkete gönderilen BUSD tokenlerin yakılıp karşılığının dolar cinsinden müşteriye iadesi anlamına geliyor.

Ama bir sorun var. Binance birçok altcoinde BUSD paritesi kullanıyor ve bu tokeni çok sayıda ağda kendisi ihraç ediyor. O halde tokenleri kademeli olarak PAXOS’a gönderip itfasını gerçekleştirmeli. Peki yerine ne koyacak? Binance CEO’su CZ daha fazla dolar stablecoini listeleyeceklerini açıkladı ve ardından bugün TUSD tarafında bir hareketlilik gördük.

Cardano ve Binance

Birkaç dakika önce Cardano kurucusu Hoskinson gizemli bir paylaşım yaptı. Üç gün önce Binance CEO’suna bir kullanıcı eğer BUSD tarafında sorun varsa daha fazla merkezi olmayan stablecoine ihtiyaç var ve Binance bu konuda bir şeyler yapabilir demişti. Bu soruya Binance CEO’su CZ’nin cevabı şu oldu.

“Bu noktada, daha merkezi olmayan bir yapıda tutmak için bunu başkasının yapmasını tercih ediyoruz. Her şeyi biz yapamayız”.

Birkaç dakika önce de Binance CEO’sunun paylaşımına Cardano kurucusu “göreve hazırız” mesajı veren bir emojiyle alıntı yaptı.

Son derece önemli birkaç detay var ve eğer bu tahminler gerçekse ADA Coin fiyatında devasa bir artış görebiliriz.

  • Yakın zamanda Cardano ve COTI iş birliği için DJED isimli merkezi olmayan ilk stablecoinlerini piyasaya sürdü.
  • Binance CEO’sunun mesajını Hoskinson günler sonra alıntıladı ve bu bize yakında DJED Stablecoinin Binance pariteleri ile desteklenme ihtimalini düşündürüyor.
  • Hoskinson bu alıntıyı 3 gün sonra yaptı. CZ ile görüştükten sonra açıklanacak müjdenin öncü sinyalini vermek için bunu yapmış olabilir mi?
  • Cardano ekibi ekosistemlerinin beklenen hızda büyümediğini biliyor ve DJED ile bunu başarmak istiyor. Bu noktada Binance ile anlaşıp tokenin kullanım alanını genişletmek onların da menfaatine olacak.
  • Binance CEO’su hali hazırda merkezi olmayan stablecoinleri destekleyeceklerini, borsada çok daha fazla dolara endeksli stablecoin göreceğimizi söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar